Верховна Рада України ухвалила закон про створення Національної гвардії.
За таке рішення проголосували 262 народних депутати з 330 зареєстрованих у сесійній залі. У повному складі не голосувала за закон фракція КПУ, а з регіоналів підтримав закон лише 1 депутат.
Як повідомив голова Верховної Ради та автор ухваленого закону Олександр Турчинов, Нацгвардію буде створено на основі МВС. 
Гвардія виконуватиме правоохоронні функції та службово-бойові завдання, як в умовах мирного часу, так і у разі введення надзвичайного стану в Україні чи окремих її частинах, передає ТСН.

Командувач Національною гвардією призначатиметься за поданням президента України Верховною Радою. Відповідно до закону, Національну гвардію України складатимуть внутрішні війська МВС, які перетворюються на військове формування з правоохоронними функціями. Особовий склад Національної гвардії України складається з військовослужбовців та працівників.

Загальна чисельність Національної гвардії України становить до 60 тисяч, а при необхідності її збільшення Рада ухвалює відповідне рішення.

Згідно з законом, Нацгвардія призначена для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами братимуть участь у забезпеченні державної безпеки і захисті державного кордону, припиненні терористичної діяльності, а також діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.

В умовах мирного часу та за надзвичайних ситуацій зазначений орган призначений виконувати в основному правоохоронні функції всередині держави. Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада також прийняла рішення відновити курс на євроінтеграцію України.
 
Інф.: tsn.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh