З армії під виглядом безпечних макетів масово "спливає" бойова зброя
На тіньовий ринок зброї надходить така кількість відновлених з макетів пістолетів, автоматів і кулеметів, що цього цілком вистачить, щоб озброїти армію невеликої країни, пише. Правоохоронці відзначають зростання в Україні нелегального обороту зброї. Істотну роль у цьому відіграє Міноборони, що продає на внутрішньому ринку масогабаритні макети пістолетів, револьверів та автоматів, які "народні умільці" потім знову переробляють на бойову зброю. Про це в статті для DT.UA пише оглядач Дмитро Менделєєв.

У розпорядження DT.UA потрапив лист заступника глави МВС Віктора Ратушняка на ім'я прем'єр-міністра Миколи Азарова від 11 вересня 2013 р.

У листі Ратушняк інформує уряд, що з 30 серпня за сім днів проведення цільової оперативно-профілактичної операції "Зброя та вибухівка" виявлено 707 фактів незаконного обігу вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухівки. Крім того, розкрито 631 кримінальне правопорушення, пов'язане з незаконним обігом і застосуванням вогнепальної зброї і вибухових речовин.

А за весь період проведення операції з незаконного обігу вилучено 10 746 одиниць вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових пристроїв, у тому числі один кулемет, два автомати, близько 30 карабінів і гвинтівок, 96 револьверів і пістолетів, 77 одиниць саморобної зброї, 39 гранат, 117 вибухових пристроїв.

Серед цих багатьох тисяч одиниць військового майна більшу частину складають боєприпаси, оскільки їх облік ведеться поштучно.

Як зазначає оглядач, суттєву допомогу криміналітету в цьому надає Міноборони, що влаштувало розпродаж зброї на внутрішньому ринку України. Зі Збройних Сил масово спливає бойова зброя - пістолети, автомати, кулемети, боєприпаси, більшість яких продається громадянам у вигляді нібито безпечних масогабаритних макетів зброї.

Комісія Міноборони укладає договори з так званими суб'єктами господарської діяльності, наділеними Кабміном повноваженнями у сфері торгівлі зайвим військовим майном, включаючи продаж зброї і бойової техніки на внутрішньому ринку.

У листі заступника голови МВС зазначається, що так звані військові комплекти зброї (пістолети Макарова, револьвери системи Нагана) без стволів продаються підприємствам, що спеціалізуються на виготовленні та торгівлі спецзасобами, і в подальшому комплектуються стволами для відстрілу набоїв з гумовими кулями. Вартість такої зброї в роздробі складає приблизно 4000 грн, тоді як "Укрспецекспорт" та "Укроборонсервіс" продають ці вироби за ціною 30-50 грн за штуку.

Набагато більш прибутковий бізнес налагодили підприємці, які продають масогабаритні макети пістолетів, револьверів, автоматів і кулеметів Калашнікова, снайперських гвинтівок та іншої вогнепальної зброї військового призначення.

Схема, яка використовується в цьому випадку, досить проста. Уповноважене підприємство, уклавши договір з Міноборони на продаж зброї на внутрішньому ринку, проводить конкурс. Як правило, в конкурсі беруть участь "свої" підприємства, тому і результат цілком прогнозований. Далі на паперах відбувається передача права власності на зброю. Це єдине вразливе місце в угоді. Потім підприємство-власник зброї, не отримуючи його у військовій частині, доручає продавцю здійснити переробку виробів на масогабаритні макети або пристосування для відстрілу гумових куль. На цьому етапі дуже важко встановити, чи справді ці вироби було демілітаризовано, оскільки вони вже зняті з обліку у збройних силах.

Такий макет зброї можна купити без будь-яких дозволів та ліцензій. Враховуючи "золоті руки" доморощених умільців, на тіньовий ринок зброї надходить така кількість відновлених пістолетів, автоматів і кулеметів, що цього цілком вистачить, щоб озброїти армію невеликої країни, пише оглядач.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Дмитра Менделєєва "Збройові барони українського штибу".

Інф.: DT.UA

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh