Newsweek: Українську армію, яка воює проти Путіна, підриває корупція
Україні у війні проти Росії заважає захиститися корупція, яка підриває військово-промисловий комплекс країни.
Про це на сторінках Newsweek пише журналіст і колишній військовий Нолан Петерсон.
Він називає Мінські угоди "фарсом".

«Війна триває, солдати і мирні жителі вмирають майже кожен день по обидва боки лінії зіткнення. Війна загартувала Україну, її громадян і солдатів, які довели, що готові боротися за свою свободу», - пише журналіст.
Петерсон визнає, що українська армія за останні три роки пройшла велике переродження і тепер вона одна з найбільших в Європі. Журналіст зазначає, що в України більше танків, бійців і артилерії, ніж у будь-якої країни ЄС. Вона витрачає 6% ВВП на свої Збройні сили, збільшуючи військові витрати щорічно на 10%.

Однак, на його думку, грошові кошти, які Україна виділяє на свій військово-промисловий комплекс, використовуються неефективно. Він звертає увагу на те, що на озброєнні ЗСУ досі залишаються засоби часів Холодної війни.

«Реальні потреби на поле бою не враховуються. За три роки конфлікту в українській армії не з'явилися польові госпіталі з хірургічним обладнанням. Поранених везуть до найближчого міста і часто у звичайній цивільній машині. Українські війська досі залежні від неурядових організацій та волонтерів у забезпеченні засобами першої допомоги, бронежилетів, уніформи, їжі і води. Українські солдати досі використовують старі радянські паперові карти для орієнтування на полі бою», - зазначає Петерсон.

Американський журналіст приходить до висновку, що ВПК України зосереджений на виробництві зброї для продажу, а не для озброєння армії.
«Український військово-промисловий комплекс підриває корупція. Він більше зосереджений на виробництві зброї для експорту, а не на забезпеченні потреб українських солдатів на полі бою», - резюмує Петерсон.

Інф.: inforesist.org

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh