Рада Київського міського відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів:
- закликає  ветеранів війни і праці,  всіх свідомих громадян України всебічно підтримати протестні акції  об’єднаної опозиції на Європейській площі м. Києва, спрямовані супроти  антиукраїнського мовного закону;
-  створити з представників всіх національно–державницьких організацій Єдиний Керівний центр  з метою  організованого  голосування  проти порушників Конституції  провокаторами  роздору та незгоди.

06.07.2012                                    ЗВЕРНЕННЯ
Ради Київського міського відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів до ветеранів війни та праці,  всіх свідомих громадян України щодо ухвалення Верховною Радою України антиукраїнського закону «Про засади державної мовної політики


                               Президенту України Віктору Януковичу
                               Голові Верховної Ради України Володимиру Литвину
                               Голові  Української Всесвітньої Координаційної Ради
                               Михайлу  Ратушному
                               Голові Світового Конгресу Українців, (СКУ) Євгену Чолію                                  

4 липня   2012 року проект Закону України «Про засади державної мовної політики», внесений відомими українофобами В.В. Колесніченком і С.В. Ківаловим з порушенням регламенту , було  ухвалено  антиукраїнською більшістю депутатів Верховної Ради України, яка складається з регіоналів – сепаратистів і комуністів – реваншистів.
Рада Київського міського об’єднання, обрана майже десятитисячним колективом своїх членів,  обурена змістом цього Закону й  визначає його  українофобським, скерованим проти української незалежності. Трьохсотлітній тиск на українську ідентичність, включно з масовими вбивствами, переселеннями, голодоморами, винищенням інтелігенції, й закінчуючи спаленням книжок та заборонами на будь-яку письмову чи культурну діяльність українською мовою, призвели до глуму з усього українського і  витіснення української мови з державного і громадського життя. Сьогодні нащадки колонізаторів намагаються обмежити  її вживання у багатьох сферах діяльності  суспільства. У разі підписання Закону України   "Про основи мовної політики в Україні" українській мові загрожує повне зникнення, як це сталося з мовою корінного народу у Білорусії.   
Конституція  України гарантує «вільний  розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України». Але саме корінному народу – українцям - чиняться перешкоди  у використанні державної мови.
    Так, в АР Крим, де державними мовами є українська, російська та кримськотатарська, місцева влада не забезпечує українських дітей освітою рідною мовою, не сприяє виданню і поширенню української літератури і преси, обмежує діяльність українських національних і релігійних організацій. Подібна ситуація складається в Одесі, Донецькій та Луганській областях, деяких інших місцевостях південного сходу України. На такий же результат по всій Україні сподіваються її руйнатори, які поширюють провокації про нібито «утиски російської мови». Але за двадцять років  незалежності України жоден суд жодного разу не розглядав скарги на мовні утиски не лише російської, але і іншої мови національних меншин, тому що проблем національних утисків не існує в Україні, а є породженням провокації проти  Української Держави, яка постала волею Українського народу  на  референдумі 1991 року.
  Визначення статтею 10 Конституції України державного статусу української мови є не тільки закріпленням мови як одного із символів держави, але й складовою конституційного ладу України, основи якого сформульовані у Розділі I Конституції, що має назву «Загальні засади». Норми Конституції є нормами прямої дії (стаття 8). За статтею 8 Конституції закони та інші нормативно - правові акти мають прийматися на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Таким чином, прийняття законів, які не відповідають Конституції України, є можливим лише після внесення відповідних змін до Конституції України  у порядку, визначеному Конституцією. Прийняття законів про зміну основ конституційного ладу, в тому числі і зміни конституційних основ функціювання української та інших мов, можуть відбуватися тільки за  згодою Українського народу. А якщо такі зміни передбачають обмеження прав і свобод людини і громадянина, то вони взагалі не можуть бути здійснені. Ці принципові положення закріплені у статях 156 та 157 Конституції України, які не дозволяють  посягати на конституційний лад, державний статус української мови та державну символіку України. Те, що ухвалення згаданого закону Верховною Радою України 3.07.2012 року спрямоване на внесення змін до конституційного ладу та обмежує права українців, не викликає сумніву.
    Відомий юрист Ківалов з набутою сумною славою підрахунку голосів виборців разом з таким же діячем кремлівських імпер - реваншистів Колесніченком діють  сьогодні від імені   ворогів  незалежності, які заявляють:    «Наша Родина – Советский Союз, наш родной язык – русский!».
Саме  Партія Регіонів висунула відоме політичне гасло :  «Дві мови – одна держава», що спрямоване  на розкол України по лінії «Схід-Захід».  
 Ось, що ховається за мовною фразеологією. Сьогодні вони домагаються знищення державності української мови, завтра будуть вимагати  проголошення державності  окремих регіонів, а потім і відновлення  імперської російської влади. Нехай ці  борці за «багатодержавність» в одній країні, спробують  втілити  свої принципи у Російській Федерації, де нема жодної української школи і бібліотеки. Досі Україна не чула від них  протестів про утиски українців Росії.
     Рада КМВ ВОВ:
- закликає  ветеранів війни і праці,  всіх свідомих громадян України всебічно підтримати протестні акції  об’єднаної опозиції на Європейській площі м. Києва, спрямовані супроти  антиукраїнського мовного закону;
-  створити з представників всіх національно – державницьких організацій Єдиний Керівний центр  з метою  організованого  голосування  проти порушників Конституції  провокаторами  роздору та незгоди,
         Звертається до :
- Голови Верховної Ради України Володимира Литвина з пропозицією не підписувати  ухвалений  з порушенням регламенту  Закон «Про державну мовну політику»;
- Голови   Українського Всесвітньої Ради (УВКР) Михайла  Ратушного  та      Голови Світового Конгресу Українців, (СКУ)  Євгена Чолія  з пропозицією надіслати  головам осередків  світової української діаспори  листи із закликом провести масові протестні мітинги супроти даного українофобського мовного закону  у кожній із країн  поселення діаспори;
       Щоб уникнути розколу України по лінії «Схід-Захід», дезорганізації державницького та суспільного життя, недопущення політичного протистояння та збереження цілісності держави, звертаємося до Президента України Віктора Януковича з вимогою   не підписувати  Закон України «Про засади державної мовної політики».
      Просимо поінформувати Раду КМВ ВОВ щодо запропонованих  заходів.

Голова Київського міського
 відділення Всеукраїнського
 об’єднання ветеранів                    Микола Зозуля

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh