Відкрите звернення
                    Демократичного об’єднання

                  «Українська Національна Рада»
         до Президента України Віктора Януковича 
   щодо необхідності денонсації «Харківських угод»

 

                                               Шановний пане Президент!

21 квітня 2011 року минає рік від підписання Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України („Харківські угоди”). Ця Угода передбачає пролонгацію базування Російського Чорноморського флоту в Севастополі до 2042 року. Документ також фіксує, що плата за оренду української території з 28 травня 2017 року становитиме $100 млн. дол. на рік плюс додаткові кошти, які отримуються за рахунок зниження ціни на газ.

Ми вважаємо, що ті кроки, на які пішла Україна, аби знизити ціну на газ, неможливо порівняти із втратами нашої держави. Передбачена ст. 2 „Харківської угоди” механічна знижка на газ (100 дол. при ціні 333 дол. і вище за тисячу кубометрів газу або 30% при ціні нижче 333 дол. за тисячу кубометрів газу) не вирішує питання щодо усунення несправедливої формули, закладеної в Контракті купівлі-продажу природного газу в 2009–2019 роках, що був підписаний 19 січня 2009 року керівниками НАК „Нафтогаз України” та ВАТ „Газпром” за підсумками переговорів Ю.Тимошенко та В.Путіна. З огляду на те, що ціни на газ та нафту постійно зростають, мізерний виграш зі зниження ціни на газ на 100 дол. жодним чином не вирішить принципового питання щодо торгівлі газом між Україною і Росією.

Ми переконані (і вороже ставлення Росії до України все більше посилює наші переконання ), що подальша дія Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України („Харківські угоди” від 21.04.2010 р.) завдає непоправної шкоди національним інтересам української держави та українського народу. Адже, відповідно до статті 13 Конституції України, „Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону. Власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству. Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки”. А, згідно зі статтею 5 Конституції України, „Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та місцевого самоврядування”.

Пане Президент, ми звертаємося до Вас як до Глави держави, гаранта її державного суверенітету, територіальної цілісності, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина. Необхідно, щоб Ви якнайшвидше виступили з ініціативою щодо денонсації Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України („Харківські угоди” від 21.04.2010 р.).

Звертаємо Вашу увагу на той факт, що підписання цієї Угоди було неправомірним, оскільки діючою є Угода між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28.05.1997 р., в якій чітко описано процедуру продовження терміну її дії. Відповідно до ст. 5 (абзац 3) вищезазначеної Угоди, „Ця Угода укладається на 20 років, відлік яких ведеться з дати початку її тимчасового застосування. Термін дії Угоди автоматично продовжуватиметься на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна із Сторін не повідомить письмово іншу Сторону про припинення дії Угоди не пізніше ніж за один рік до закінчення терміну її дії”. Отже, у підписанні „Харківських угод” не було жодного сенсу.

Пане Президент, Демократичне об’єднання „Українська Національна Рада” звертається до Вас із такими вимогами:

1. Денонсувати Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 21.04.2010 р.
2. Привести у відповідність до національних інтересів України величину орендної плати за перебування Чорноморського флоту Російської федерації на території України з урахуванням міжнародних тарифів на розміщення військових баз.
3. Розірвати Контракт між ВАТ „Газпром” та НАК „Нафтогаз України” щодо купівлі-продажу природного газу в 2009–2019 роках від 19.01.2009 р. у зв’язку з необґрунтованим ціноутворенням, яке суперечить світовій практиці.

Реалізація цих вимог свідчитиме про виконання Вами функцій Президента України, закріплених у Конституції України. Сподіваємось, що Ви розумієте всю відповідальність, покладену на Вас українським народом, та виступите на захист національних інтересів української держави та нації. В іншому випадку Ваші дії будуть розцінені як порушення Конституції України і можуть призвести до непередбачуваних наслідків народного невдоволення тепер або до Вашої відповідальності після завершення президентської каденції.

Демократичне об’єднання „Українська Національна Рада”
 

Голова Демократичного об’єднання
„Українська Національна Рада”
Юрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ

Звернення підтримали:

Голова Української Національної Консервативної партії
Олег СОСКІН

Народний депутат України І та ІІ скликань,
екс-Член Президії Верховної Ради України,
екс-віце президент Генерального Комітету
Парламентської Асамблеї ОБСЄ,
Академік Академії економічних наук України,
професор
Володимир ПИЛИПЧУК

Громадський діяч, Герой України
Левко ЛУК'ЯНЕНКО

Письменник, виконавчий директор
"Ліги українських меценатів"
Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ

Письменник, доктор філософії, академік
Петро ХАРЧЕНКО

Народний депутат України III i IV скликань,
доктор економічних наук, професор
Володимир ЧЕРНЯК

Заслужений журналіст України,
громадський діяч
Віталій КАРПЕНКО

Генерал-полковник,
колишній начальник Генерального
штабу України
Анатолій ЛОПАТА

Політичний експерт, громадський діяч
Михайло РОЛЬ

Народний депутат України ІІ скликання,
експерт з проблем національної безпеки
Євген ЖЕРЕБЕЦЬКИЙ

Доктор фізико-математичних наук,
громадський діяч 
Роман ЧЕРНІГА

Письменник, громадський діяч
Євген БОРОВИК

Президент Центру європейських
та трансатлантичних студій
Олексій КОЛОМІЄЦЬ

 

18 квітня 2011 року
 


                                               

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh