Федір Шолудько: земля ніколи не може бути товаром
Земля — це мати, яка народжує живий світ, а матеріями, як відомо, не торгують.
Заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук не виключає створення ринку землі уже до кінця поточного року. На його думку, скасування мораторію на продаж землі зумовить економічне зростання у межах 0,5 — 3%. Але чи піде Україні така реформа на користь? Про це i-ua.tv запитав фермера і бійця-добровольця Федора Шолудька.

— Ви добровольцем пішли на фронт і захищали рідну землю. Ви, ризикуючи життям, боронили Україну. Чи може бути, на Вашу думку, земля товаром?
— Я неодноразово заперечував позицію сучасної науки, яка вважає її об’єктом. На мою думку, земля — це мати, яка народжує живий світ, а матеріями, як відомо, не торгують. Саме тому, вона ніколи не може бути товаром. Якщо сьогодні говорити про ринок землі, я б у жодному разі не спирався на досвід розвинутих європейських країн. Бо родючі чорноземи України порівнювати з ґрунтами інших держав неправильно і недоречно.
- Чому? Поясніть свою позицію.
— Існує думка, що на теренах України, зокрема на Вінниччині, Житомирщині, Хмельниччині і Прикарпатті, знаходиться 25% світових чорноземів. Вони у нас з’явилися завдяки глобальній зміні клімату. Внаслідок Всесвітнього потопу їх знесло на український кам’яний щит. Відповідно, наші землі дуже якісні і родючі, бо ніколи не затоплювалися великими водами. Глибина українських чорноземів сягає до двох метрів. Це унікальне явище, якому немає аналогу у світі. На сьогоднішній день, українська земля — це одвічна годувальниця якщо не всього світу, то європейської спільноти так точно.
— Тобто, в Україні не має бути ринку землі?
— Звичайно. Якщо у європейських країнах існує ринок землі, то там до нього абсолютно інший підхід. Однак для початку я хочу наголосити, що людина не має жодного права на володіння землею. Вона повинна з нею співпрацювати і забезпечити себе її енергетичними ресурсами. Але людина не вправі нею ні володіти, ні розпоряджатися. Вона у співпраці з землею повинна видобувати енергетичні ресурси і забезпечувати себе у межах потреб.
Якщо говорити про цивілізований ринок землі, то перш за все потрібно, щоб ми мали правильні механізми. Ідея продажу землі, мабуть, існувала ще за часів президентства Леоніда Кучми. Він наділив нею кожного працівника сільського господарства. Проте, такий крок не був ні шляхетним вчинок, ні проявом турботи про народ. Землю роздали для створення латифундій. Усі дуже добре розуміли, що селяни будуть її масово здавати за безцінь. Усе це дало життя чорним схемам, які існують протягом 20 років по сьогоднішній день. Завдяки ним землю таємно скуповували і утворювали латифундії.
Сьогодні хочуть створити ринок землі, який дозволить її купувати іноземцям. Хоча це суперечить закону, який такі дії суворо забороняє. Тим не менш, земля все одно скуплена іноземними монополістами через підставних осіб. Зокрема, міжнародна компанія «Monsanto» володіє практично усіма ресурсами Житомирської області, продаючи ядохімікати, гербіциди, трансгенну сою і кукурудзу. Таким чином, Україна зв’язана з усіх сторін і ще до ринку землі неготова.
— А чи ми можемо до нього бути готовими взагалі?
— Так, коли створять підпорядкований громадам земельний банк. Адже земля належить українському народові і саме він повинен її контролювати. Зараз для того, щоб з неї мати колосальний енергетичний ресурс, необхідний для задоволення потреб людини, потрібно об’єднуватися у корпорації. Тільки спільно ми зможемо зберегти нашу прекрасну землю, аналогів якої більше в світі не має ніде.

Інф.: i-ua.tv

Коментарі