Богдан і Сольський мали загальний юридичний і аграрний бізнеси
Хто контролює аграрний сектор країни.
Ще під час пресконференціі-"марафону" 10 жовтня журналіст Bihus.Info Максим Опанасенко поставив президенту запитання, що ще повинен зробити голова його Офісу, щоб бути звільненим. "Скільки ще шампанського з різними сумнівними бізнесменами, суддями має випити і фігурантами скількох розслідувань повинен стати керівник вашого Офісу, щоб ви його звільнили? Де больовий поріг, за яким послідує звільнення Андрія Богдана з посади?", - запитав журналіст. Зеленський заявив, що Богдан - професіонал, а те, що він літав на весілля Андрія Довбенко в Сент-Тропе, Зеленський назвав особистою справою, яким Богдан займався у вільний від роботи час.

Журналіст, правда, не уточнив, що на весілля людини, якого пов'язують з контролем Мін'юсту, Богдан літав не один, а зі своїм колишнім бізнес-партнером юристом Миколою Сольським. Формально колишнім, адже хоча Богдан і вийшов, як того вимагає чинне законодавство, з спільного бізнесу, спільні інтереси у них таки залишилися. Детальніше про це - в нашій публікації.

Юристи-латифундисти

Юрист Сольський займається аграрним бізнесом з 2007 року, коли він став співзасновником "Української Аграрного Холдингу" (УАХ). В реєстрах Сольський значиться засновником 7 і бенефіціаром 10 підприємств, що займаються агробізнесом (частина з них в даний час припинила діяльність). УАХ - група компаній, що спеціалізуються на вирощуванні зернових, молочному тваринництві, послуги елеваторів і залізничних перевезеннях зернових культур. Земельний банк УАХ становить близько 50 тис. га в Чернігівській, Закарпатській, Київській та Полтавській областях.

Серед засновників його підприємств - є також юристи, а саме керуючий партнер адвокатської фірми "Пукшин і Партнери", член комісії з питань правової реформи при президенті Володимиру Зеленському Ігор Пукшин, керівник Офісу президента Зеленського Андрій Богдан і син екс-голови Конституційного суду України, бізнес-партнер і екс-співвласник адвокатської фірми "Пукшин і партнери" Олександр Баулін.

Зібралися ці люди навряд чи випадково. Богдан з Сольським вчилися приблизно в один час у Львівському університеті - Богдан був на 2 курси старше. У 1999 колишній студент того ж університету юрист Пукшин з партнерами створив юридичну компанію "Правіс", де влаштувався на роботу Андрій Богдан. Його батько був викладачем засновників фірми Пукшина. І далі Богдан продовжував працювати у Пукшина - в "Пукшин і партнери", яка пізніше стала АТ "АФ" Юридичні радники ", де Богдан вже був керуючим партнером.

Цікавий також і інший партнер агрохолдингу Сольского.

Журналісти-розслідувачі Bihus.Info з'ясували, що 2016 Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виявив кредитну аферу із залученням офшорної компанії з Віргінських островів Idelberg resources INC. За їхньою інформацією, Андрій Богдан був представником цієї компанії за дорученням, яку йому видав "давній бізнес-партнер і співвласник адвокатської фірми" Пукшин і партнери "Олександр Баулін". За даними слідства, офшорна компанія допомогла Світловодський маслосиркомбінат з групи "Клуб сиру" не розрахуватися за кредит в банку "Фінанси та кредит".

Тобто ніби все зрозуміло: є давно знайомі юристи, які або разом вчилися, або вчилися у батька Богдана, мали загальний юридичний і аграрний бізнеси (формально, нагадаємо, Богдан вийшов з нього, як вимагає того законодавство).

Богдана, радника Зеленського, називають навіть "сірим кардиналом" з карт-бланшем говорити від імені влади, давати вказівки силовикам, контролювати надходження законодавчих ініціатив у ВР і т.д. Сольський в цьому випадку - депутат від президентської партії, який очолює комітет з питань аграрної та земельної політики.

Сольському, правда, довелося-таки в інтерв'ю підтвердити, що він знайомий з Богданом і Богдан якийсь час мав відношення до якогось земельному бізнесу. Але він не сказав, що вони багато років були бізнес-партнерами.

"Мав (відношення до земельної бізнесу, - Ред.). Але наскільки я знаю, він уже рік або навіть більше позбувся земельного бізнесу. Ще до виборів президента", - заявив Сольський про Богдана. Важко не запам'ятати, коли твій багаторічний бізнес-партнер переоформляє свою частку в вашому спільному підприємстві на іншу людину.

До речі, як справжні юристи, партнери "Українського аграрного холдингу" взагалі не дуже світяться в медійному просторі. Крім, хіба що, кількох скандалів.

Повний текст

Микола Ткачук
Інф.: apostrophe.ua

Коментарі