altКримськотатарський народ буде домагатися офіційного використання кримськотатарської мови в Криму, не прив'язуючись до закону про мови. Про це в ході прес-конференції в Києві заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.
"Стосовно кримськотатарськоъ мови, такий закон нам не потрібен. Ми вважаємо, що кримськотатарська мова повинна бути однією з офіційних у Криму, виходячи з того, що ми є корінним народом на півострові. Ми, не прив'язуючись до закону про мови, будемо домагатися офіційного функціонування кримськотатарської мови на своїй землі ", - заявив Джемілєв.
На його думку, Верховна Рада Криму поки не приймає жодного рішення в мовному питанні, оскільки поряд з російською мовою в Криму є ще й кримськотатарська, а новий закон про мови спрямований суто на посилення ролі російської мови на території України.
"Питання про те, чи буде функціонувати кримськотатарська мова в якості офіційного, не має вирішуватися в залежності від нашої чисельності. Під час геноциду було знищено 46% населення кримських татар, і ми зараз на півострові складаємо приблизно 13% ... якби знищили трохи більше, і ми складали б 9%, то ми б не мали можливості використовувати свою рідну мову ", - підкреслив Джемільов.
8 серпня Президент України підписав Закон "Про засади державної мовної політики".
Пізніше глава Ради міністрів Криму Анатолій Могильов заявив, що в Криму регіональними стануть російська та кримськотатарська, оскільки тільки ці мовні групи нараховують на півострові не менше 10% населення.  

Інф. Gazeta.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh