ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Країна «відкатів»

   Гаряча тема
 Інф. газети "Сегодня" , фото: kyivpost.ua

Держзакупівлі: схема, за якою крадуть в рік мільярди!
Як роблять гроші на дорогах. У нашій країні «освоєння» бюджетних коштів – один із найприбутковіших  видів бізнесу, а іноді – і головний сенс перебування того чи іншого чиновника на своєму посту.
Як роблять гроші на ремонтах: завищують обсяги робіт і приховують знижки, а тендери - для своїх. 
«Сегодня» виявила корупційні схеми і корупційні розцінки. «Відкати» чиновників зазвичай складають 30%-40% від суми закупівлі, а буває доходять і до 70%! Кошти повинні надійти від переможця тендера до його організаторів протягом 10 днів через низку транзитних фірм і «яму-конверт».
Газета пропонує 9 способів подолати корупцію.
 
 

PostHeaderIcon Янукович проігнорував журналістів

   Гаряча тема
 Інф. УНІАН

Сьогодні зранку журналісти зібралися під резиденцією Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА, щоб перевірити, чи виконується рішення суду щодо заборони працівникам ЗМІ проводити акцію протесту під державною резиденцією глави держави "Міжгір’я".
Як передає кореспондент УНІАН, біля центральних воріт резиденції близько 8.00 зібралося більш як 60 журналістів.Після 9-ї години ранку з резиденції виїхав кортеж Президента України і проїхав повз журналістів.
                                       Детальніше 
Детальніше
 
 

PostHeaderIcon Українські журналісти рвуться в "Міжгір'я"

   Громадянське суспільство
6 червня в День свого професійного свята українські журналісти вимагатимуть виконання обіцянки Президента України Віктора Януковича продемонструвати свою резиденцію "Міжгір'я".
Про це йдеться у прес-релізі руху "Стоп цензурі!".
Журналісти проведуть мирну акцію в селі Нові Петрівці біля в'їзду до президентської резиденції "Міжгір'я".
"Мета – домогтися прозорості щодо проживання Президента в резиденції «Міжгір’я» в Нових Петрівцях, з приводу якої було зроблено низку журналістських розслідувань. Виконавши свою обіцянку, надану рівно рік тому в День журналіста, Президент міг би продемонструвати політичну відповідальність та справжній намір боротися з корупцією", - сказано у повідомленні.
 

PostHeaderIcon Євген Петрушевич. Життя, віддане Україні

   Історія
Завтра виповнюється 148 років із дня народження Євгена Петрушевича - першого Президента Західноукраїнської Народної Республіки (1 листопада 1918— 22 січня1919) та Президента "Української Національної Ради" (19 жовтня 1918— 
1 листопада 1918)


Євген Петрушевич народився 3 червня 1863 р. у м. Буськ, нині Львівської області, в сім’ї греко- католицького священика. Батько був знавцем української історії й літератури, людиною широкого духовного кругозору, глибокої національної свідомості. Відповідно виховав своїх трьох своїх синів.
Після закінчення Академічної гімназії записався на студії правничого факультету Львівського університету. Вже в студентські роки став одним із лідерів молодіжного руху, очолював «Академічне братство». Після отримання ступеня доктора права відкрив у м. Сокаль (нині Львівської обл.) адвокатську канцелярію. Виявив себе талановитим організатором суспільно-політичного й культурно-освітнього життя у віддаленому від галицької столиці повіті.
 

PostHeaderIcon Загроза українській ГТС: Дві цитати – два висновки!

   Гаряча тема
 Інф. ВН, фото anti-crime.org

Вражає блискавична синхронність дій Росії і Партії регіонів України на шкоду  інтересам України.
Дві взаємовиключні цитати сьогоднішнього дня:
Генеральний директор Фонду національної енергетичної безпеки (РФ) Костянтин Симонов прямим текстом поставив ультиматум Україні: „Хочете дешевого газу - пускайте РФ до управління трубою і крапка”
Тут же заступник керівника фракції Партії Регіонів у Верховній Раді Вадим Колесніченко підіграв: „ГТС - це іржава труба, яка нікому не потрібна”
 

PostHeaderIcon Законопроект про вибори народних депутатів поєднує дві найгірші виборчі системи – експерт

   Вибори
 Валентина АКСЬОНОВА, журналіст

Київ – Міністерство юстиції України оприлюднило новий проект закону «Про вибори народних депутатів України». Проект містить низку нововведень. Зокрема, підвищення прохідного бар’єру для партій до 5 %, замість чинних 3%. Також в документі передбачається обирати народних депутатів за змішаною системою – 50% за партійними списками, інші 50% - по одномандатних округах. Такі пропозиції експерти вже називають кроком назад у розвитку партійної системи в Україні. Натомість Міністр юстиції України, вважає необхідним ухвалити нове виборче законодавство. Чинні норми, на думку міністра, роблять виборців відірваними від своїх обранців у парламенті. Також в країні на думку міністра діють виборчі закони, які сприяють корупції.
 

PostHeaderIcon Опозиція не зрозуміла своєї ролі

   Громадянське суспільство
 Керівник представництва німецького Фонду Аденауера 36-річний Ніко Ланґе поділився баченням стану справ в Україні.

Про суспільство

В Україні багато говорять про ідентичність, національні інтереси, але ніхто точно не знає, що це таке. Ви мирні люди, не терпите агресії та насильства від інших і від держави. У протистоянні "помаранчевого" та "синього" майданів багато людей вживали жорстку риторику, але потім разом їхали додому. Проте не розумію, чому ви часто ускладнюєте собі та іншим щоденне життя. У Німеччині зайдеш до бюрократа чи в супермаркет, і до тебе будуть привітними. В Україні в таких випадках багато прохолодного ставлення.

 

PostHeaderIcon Специфічність української демократії за Януковичем

   Громадянське суспільство
   Олесь ГРИБ, громадський діяч

 "Я сказал бы так, что на данное время в Украине сложилась такая своеобразная украинская демократия. Для меня очень важно, чтобы эта специфичность украинской демократии была приближена к европейским стандартам",–підкреслив Президент В.Ф.Янукович./інформація з інтернету/
 
«Специфічність європейських стандартів»    Президента  стала відчутною   (відповідно  до  його визначення)  якраз на Європейській площі столиці   в  сотий день його урядування, коли  колона молоді, що прямувала до "Українського дому"  для  висловлення  власного  ставлення до  «ста днів» , була раптом оточена  кільцем «Беркута» неподалік  стадіону ім. Лобановського по вулиці Грушевського. Ніхто із  «силовиків» не лише не  пред’явив  згідно із законом про міліцію  службового посвідчення, але навіть  не пояснив причину  затримання   учасників  мітингу, на який вони мали офіційний дозвіл. На вимогу скласти протокол про адміністративне затримання «наближений до європейських стандартів» контингент у бронежелетах  мовчав.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2271
mod_vvisit_counterВчора3374
mod_vvisit_counterЦього тижня25188
mod_vvisit_counterМинулого тижня27707
mod_vvisit_counterЦього місяця44066
mod_vvisit_counterМинулого місяця126484
mod_vvisit_counterЗа весь час24324268