ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Економіка і бізнес

Податок на обмін валюти введуть у жовтні

Нацбанк і Міндоходов шукають нові джерела наповнення бюджету. Бюджет на 2013 рік не виконується.
Про це днями заявив член бюджетного комітету ВР Олег Канівець. Щоб вирівняти ситуацію, Кабмін готує нові податки для збільшення доходів. Найголовніший - введення податку на операції з валютою, запропонований Нацбанком.
У розробленому ним законопроекті планується, що з експортерів та імпортерів візьмуть 1% від обмінюваної суми, а з громадян при купівлі-продажу готівки - 10%. Тобто, наприклад, при здачі 100 доларів, ми отримаємо не 819 гривень, як зараз, а 737,1 гривень.
 

Влада ще більше заощаджуватиме на українцях у 2014

Мінфін обіцяє в 2014 році зростання ВВП на 3%, дохід 514,3 мільярдів гривень, інфляцію не більше 8%, курс не вище 9 гривень, всі ці показники передбачені в новому бюджеті на наступний рік.
Однак, думки фахівців з цього приводу не є такими певними.
Ерік Найман: "Закладене туди зростання номінального ВВП до 1694 мільярдів гривень та інфляція на рівні 8% може реалізуватися лише за умови зниження курсу гривні на 10-20%".
 

Як українців штрафуватимуть за перевищення суми готівкових розрахунків

Порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари, або послуги, у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недодержання встановлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари або з використанням електронних платіжних засобів, тягне за собою накладення штрафу на фізособу-підприємця, посадових осіб юрособи від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Про це йдеться в повідомленні Міністерства доходів і зборів України.
 

На що влада витрачає державні кошти

Українські золотовалютні резерви скорочуються, повідомляють НБУ і Держстат.
У владі це вважають звичним коливанням, яке не може нашкодити ані курсу гривні, ані економіці в цілому. Натомість частина експертів очікує, що подальше падіння резервів може знецінити гривню, а інша радить Нацбанку розширити валютний коридор.
Золотовалютні резерви Національного банку Україну в серпні знизилися на 4,7%, або на 1,068 мільярда доларів, повідомляє Держстат із посиланням на НБУ. Нині, за офіційними даними, в резерві залишається 21,6 мільярда доларів.
 

Українці знову скуповують долари

Звичка очікувати осінньої дестабілізації фінансового ринку спонукала населення в серпні наростити купівлю іноземної валюти.
Населення знову зацікавилося скупкою іноземної валюти. У серпні вперше за останні п'ять місяців громадяни купили у банків більше готівкової валюти, ніж продали їм - чистий попит становив 136,2 мільйонів доларів, повідомили у Нацбанку.
Останній раз така ситуація спостерігалася в березні, коли українці купили на 2,7 мільйони доларів більше, ніж продали. Після цього готівкова валюта не користувалася особливим попитом.
 

Бензин знову подорожчає

Українські заводи скоротили виробництво дизельного палива і бензину через зниження поставок сировини з Росії та інших країн.
За повідомленням Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, поставки сировини на нафтопереробні заводи в січні-серпні 2013 скоротилися на 31,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
У результаті цього нафта і газ поставлялися на Кременчуцький (1670000 тонн), Надвірнянський (79,2 тисяч тонн) і Дрогобицький НПЗ (243,9 тисячі тонн), а також на Шебелинський ГПЗ (397,3 тисяч тонн).
 

Британія переходить на пластикові банкноти

Британський національний банк може ввести в обіг пластикові банкноти, які є більш довговічними за паперові. 
Про плани переходу на пластикові купюри свідчить тендер на друк нових грошей - в нього додали положення про те, що банкноти можуть друкуватись на полімерних носіях.
Пластикові гроші є в обігу в таких країнах, як Румунія, Австралія, В'єтнам, Мексика та Малайзія.
Значною перевагою пластикових грошей є те, що вони менше зношуються. 
 

Кому та куди з держбюджету "витікають" гроші

Держбюджет недоотримує мільярди як через існування в Україні низки податкових пільг - "внутрішнього офшору", так і через комфортні режими оподаткування для певних "кіпрських" операцій.
Незважаючи на всі зусилля по боротьбі з ухиленням від оподаткування, бюджет продовжує втрачати величезні кошти через існування значного числа зовнішніх і так званих внутрішніх офшорів.
 

Вартість долара буде зростати

Шість місяців тому Мартін Фельдштейн написав, що у довгій перспективі відсоткові ставки у США зростуть, що спричинить падіння вартості облігацій настільки, що інвестори, які володіють десятирічними облігаціями, більше втратять від падіння у ціні на облігацію, ніж отримають з різниці між відсотком на облігації і відсотком від короткострокових фондів чи банкових депозитів.
Це попередження вже здійснилося. Починаючи з лютого, відсоткові ставки на десятирічні облігації виросли майже на цілий відсоток, до 2,72%, що означає втрату вартості облігації майже на 10%.
 

Банки все більше затягують українців в борги

Вітчизняні банки продовжують приділяти особливу увагу розвитку кредитування населення. Так, за останні 12 місяців (з 1 серпня 2012-го) кредитний портфель фізичних осіб зріс на 1 мільярд гривень.
Станом на 1 серпня 2013 року кредитний портфель фізичних осіб склав 190,8 мільярдів гривень. Про це повідомили в прес-службі Незалежної асоціації банків України (НАБУ).
Найактивніше беруть кредити жителі столиці та Київської області - 40% від загального кредитного портфеля. Жителі Дніпропетровської, Одеської, Донецької і Харківської області сукупно формують ще 27% кредитного портфеля фізичних осіб банківської системи.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні457
mod_vvisit_counterВчора4962
mod_vvisit_counterЦього тижня24996
mod_vvisit_counterМинулого тижня35491
mod_vvisit_counterЦього місяця109558
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24263276