ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Економіка і бізнес

Утримання автопарків влади коштуватиме платникам податків 100 млн. гривень

Золоті автопарки державних монополій
Утримання автопарків держаних органів - одна з найулюбленіших тем преси, - пише "Економічна правда" (фото: badfon.ru). Проекти або закони про бюджет свідчать, що 2013 року утримання президентського автопарку коштуватиме платникам податків 40 млн грн, депутатського - 36 млн грн, урядового - більше 20 млн грн. Якщо глянути на кількість машин на балансі цих установ, можна дізнатися, що річне утримання однієї коштує стільки ж, як нова іномарка класу "В". Це забагато.  Детальніше
 

Швидкого відновлення економіки України не слід чекати, - експерт

Зростання ВВП України в цьому році не перевищить 1%.
Таку думку висловив доктор економічних наук, професор, директор Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук Валерій Геєць у ефірі Українського радіо.
За його словами, Україна може розраховувати на сценарій повільного підйому економіки.
"Цього року ми не очікуємо високого підйому - до 1%. На наступний рік - 2-3%", - сказав В. Геєць.
 

Причини, що гальмують економічний розвиток України

Виклад виступу професора Національної академії управління, директора Інституту трансформації суспільства Олега Соскіна на семінарі з питань євроінтеграції в Укртелерадіопресінституті (інф.: osp-ua.info).
Умовно причини які гальмуюь розвиток можна поділити на дві частини – зовнішні і внутрішні. Зовнішні – це ті, які носять глобальний характер, від них потерпають усі держави на планеті. Внутрішні причини породжені в середини країни, вони є результатом невмілої, не фахової, а іноді й просто злочинної  управлінської діяльності влади. Спочатку розглянемо зовнішні причини.  Детальніше
 

Україна може стати ключовим виробником продуктів з ГМО в Європі

Чи нагодує Україна світ продуктами з ГМО?
Україна за кілька років може стати ключовим виробником генетично модифікованих культур у Європі, прогнозують аналітики. DW з'ясовувала, наскільки реалістична така перспектива і чи варто їй радіти. Попри хвилю критики та негативної інформації щодо шкідливого впливу продукції, яка містить генетично модифіковані організми, окремі європейські країни продовжують нарощувати обсяги з виробництва такої продукції. Нині рослини з ГМО вирощують лише Іспанія, Чехія, Словаччина, Румунія та Португалія, проте незабаром до цього списку може приєднатися й Україна. Детальніше
 

Україні все важче отримати зовнішні позики

Ситуація на ринку зовнішніх позик для України погіршується, вважають експерти.
Ситуація на ринку зовнішніх запозичень погіршується, і вартість позик для України буде тільки зростати, вважають опитані експерти.
Як прокоментував керівник аналітичного департаменту інвестиційної групи "Арт Капітал" Ігор Путілін, відновилося зростання прибутковості євробондів "Україна-23". Минулого тижня, за даними "Блумберг", прибутковість була 9,4%, зараз виросла до 9,7%.
Ситуація на ринку єврооблігацій погіршується з кожним днем. Інвестори розпродають активи ринків, що розвиваються.
 

Чому гривня досі не обвалилася

З якої ж причини, незважаючи на всі перипетії та прогнози, гривня досі ще тримається на плаву. І правда, адже нам не раз говорили про те, що долар в Україні підскочить мало не до 20 гривень.
Так у чому ж справа? Ми вже говорили про те, яких "героїчних зусиль" коштував уряду і бюджету країни даний ефект. Початок "боротьби за гривню" ознаменувався введенням заборони на валютні кредити.
Це значною мірою здешевило депозити в цій, (як, між іншим, і в будь-який інший) валюті, остаточно відібравши у обох сторін депозитного договору отримувати належну прибуток від обороту валютних коштів.
 

Україна нагодує Японію та Корею

Україна повинна наростити експорт продуктів харчування до Японії та Кореї, щоб вирівняти сальдо зовнішньої торгівлі з цими країнами, а також диверсифікувати ринки збуту після чергового торгового конфлікту з Росією.
Таку думку висловив Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.
Україна більше купує в Японії і Кореї, ніж їм продає.
Перш за все, Україна купує в цих країнах автомобілі та побутову техніку, і на даний момент ця тенденція зберігатиметься. 
 

Українці налаштувались на великі покупки, очікуючи знецінення гривні

За даними щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine, споживчі настрої українців, після погіршення в червні на 0,5 пункти, покращилися в липні на 6,4 пункти, до 89,1.
Згідно з повідомленням, індекс доцільності великих покупок зріс відразу на 10.7 пункту - до 88, тоді як інфляційні очікування погіршилися на 7,7 пункту - до 182,8.
Крім того, посилилися побоювання українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань у липні додав 2,4 пункту і досяг 126,4.
 

Восени стане простіше купити квартиру

На первинному ринку знизяться початкові внески, вважає фахівець
Восени в Києві покращаться умови для покупки квартир на первинному ринку. Такий прогноз озвучив президент будкомпанії "БілдГрупМенеджмент" Ігор Вишняков, пише SV Development.
На думку експерта, причиною цього стане зростаюча конкуренція на ринку новобудов столичного регіону і відсутність іпотечного кредитування.
 

Нацбанк зобов'язав українців продавати валюту

Національний банк України запровадив продаж надходжень за межі України в інвалюті на користь фізичних осіб у сумі понад 150 тисяч гривень за місяць.
Про нововведення на валютному ринку йдеться в роз'ясненні вимог постанови від 14.05.2013 № 163 "Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і введення обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті".
Ці роз'яснення НБУ надав на запит асоціації "Український кредитно-банківський союз", повідомляє прес-служба УКБС.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4090
mod_vvisit_counterВчора4263
mod_vvisit_counterЦього тижня16693
mod_vvisit_counterМинулого тижня27193
mod_vvisit_counterЦього місяця69687
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24223405