altВолодимир ПИЛИПЧУК, народний депутат України 1-го та 2-го скликань, академік Академії економічних наук України, професор, для Волі народу
 ,
17.05.2012 року, Президент України Янукович В.Ф. під час зустрічі із співдоповідачами моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи Марієттою де Пурбе-Лундін та Майліс Репс заявив наступне: „Ми готуємося до проведення парламентських виборів, створена законодавча база ще в минулому році, тобто так, як ми і планували, за рік до виборів. Завдання стоїть провести чесні, демократичні вибори”.
Я, цілком підтримуючи курс Президента на проведення чесних демократичних виборів в Україні, вирішив допомогти йому в цьому своєю розробкою.
 Якщо її Президент прийме і проведе в першочерговому порядку через Парламент у вигляді законодавчого акту за ініціативою Президента, тоді весь світ повірить його курсу на чесні вибори. Якщо не сприйме і не проведе через Парламент – тоді весь світ у черговий раз переконається у „щирій правдивості” його намірів і справ.

Суть пропозиції наступна.
У внутрішньому паспорті громадянина України є 7, 8 та 9 сторінки, що поіменовані як „Особливі відмітки”.

Пропоную, щоб у паспорті кожного громадянина України, що входитиме на виборчу дільницю як виборець, здійснювався прокол  7-ї сторінки (знизу) звичайним канцелярським діроколом. Міліцію зобов’язати не впускати виборців у виборчу дільницю з уже існуючим проколом 7-ї сторінки паспорта. Членам виборчої дільниці заборонити видавати бюлетені громадянам без проколотої 7-ї сторінки, або якщо сьома сторінка буде проколота більше одного разу.
Прокол сторінки має здійснювати на вході в приміщення виборчої дільниці членом виборчої дільниці від опозиції. Процедура проколу паспорта „на вході”, процедура видачі бюлетеня і процедура опускання бюлетеня в урну має право фіксуватися технічними засобами не лише членами опозиції, а всіма бажаючими, що вже проголосували на цій дільниці. Так би мовити - народний контроль за чесністю виборів. Контроль виборів „Джерелом влади в Україні”.  При виїзді для голосування „на дому” і в лікарнях хворими виборцями всі процедури мають відбуватися і фіксуватися за такою ж процедурою. Ця ж процедура має бути розповсюджена на голосування у військових частинах і закладах пенітенціарної системи (в даному випадку кіно-, відео-фіксацію згаданих процедур голосування мають право здійснювати лише офіційні спостерігачі, але обов’язково – і від опозиції).
На президентських виборах - здійснювати прокол 9-ї сторінки. При випуску в обіг нових паспортів передбачити в них кілька сторінок: „Участь у парламентських виборах”; „Участь у місцевих виборах”; „Участь у виборах Президента України”. В електронних паспортах, що пропонуються до випуску в майбутньому, передбачити відповідні файли. При вході на виборчу дільницю (чи при голосуванні з домашнього терміналу) – ідентифікувати виборця можна буде за сітківкою ока, а для незрячих - за дактилоскопією пальців. І скільки б разів, з яких би терміналів цей виборець не голосував, (три рази, чи тридцять)  його голос буде зараховано лише один раз. Таку ж систему голосування депутатами слід встановити в Парламенті України.
  Пропонована мною схема контролю „відсіче” технологію багаторазового голосування „летючими голландцями”, що раніше курсували в автобусах по всій Україні і фальсифікували вибори.
Пропонована мною схема контролю також „відсіче” технологію багаторазового голосування „летючими голландцями” в Парламенті України, не допустить фальсифікації при прийнятті Законів України.
Але це – на майбутнє. На найближчі парламентські вибори проблему фальсифікацій чесним  спостерігачам і членам виборчих дільниць допоможе вирішити „дірокол”, яким слід здійснити прокол 7-ї сторінки паспорта.
 Щодо місця в цьому процесі опозиції. Я маю надію, що об’єднана опозиція не лише підтримає мої пропозиції, але й оголосить конкурс на пропозиції громадян щодо заходів по проведенню виборів чесних, прозорих і нефальсифікованих, узагальнить їх і внесе Президенту, щоб він ініціював їх прийняття в Парламенті у відповідності з його прагненнями і вищезгаданими обіцянками, даними ним співдоповідачам моніторингового Комітету ПАРЄ. 

Володимир ПИЛИПЧУК


В 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити