Міжнародна організація праці (МОП) опублікувала звіт World of Work Report 2013, в якому підбила п'ятирічні підсумки того, як світовий ринок праці впорався з глобальною фінансовою кризою. Як виявилося, не впорався. Рівень зайнятості серед економічно активного населення старше 15 років у світі сьогодні становить 55,7%, що нижче докризового рівня.
Без роботи живуть і не залишають її пошуки 195 400 000 чоловік. Тільки щоб повернутися до показників кінця 2007 року, світовій економіці потрібно створити понад 30 мільйонів робочих місць.

Менше третини країн змогли підняти зайнятість свого населення на рівень, що перевищує той, що він був перед початком кризи. В основному це країни, що розвиваються, де економічні проблеми лише уповільнили темпи зростання зайнятості. Так, серед щасливчиків 13 держав, що розвиваються, в тому числі Росія, Казахстан і Туреччина.

У той же час в розвинених економіках, особливо в єврозоні, ситуація набагато гірша. Тільки шість із них - Німеччина, Швейцарія, Люксембург, Угорщина, Ізраїль і Мальта - змогли перевищити показники 2007 року. Ознаки видужання експерти організації також зараз помічають у США та Японії. Але у випадку Європи вони вважають, що ремісія відбудеться нескоро, причому через поширеність безробіття серед молоді в Євросоюзі продовжує зростати ризик соціальних заворушень.

Україна також не входить до числа країн, які досягли докризового рівня. За даними Держстату, розрахованим за методологією МОП, в 2007 році безробітними в Україні були 6,4% українців у віці 15-70 років, або 1,4 млн. осіб. У 2009-му, коли українська економіка занурилася в рецесію слідом за світовою, цей показник злетів до 8,8%, або 2 млн. осіб. За підсумками 2012 року він трохи покращився, але недостатньо, знизившись лише до 7,5%, або 1,7 млн. ​​осіб.

Інф.: vidomosti-ua.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити