Європейські чиновники склали розширений п'ятисторінковий документ із 120-130 іменами громадян РФ, яким може бути заборонено в'їзд до Євросоюзу і чиї активи там можуть бути заарештовані. Документ називається "Невичерпний список російських осіб та організацій, відповідальних або причетних до дій або рішень, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України", пише depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Список складається з п'яти сторінок, але імен у ньому 107 (також згадані п'ять організацій). Одне з інформованих джерел видання в Брюсселі пояснило, що є ще додатковий список українських (в основному кримських ) чиновників, проти яких можуть бути застосовані санкції. Крім того, за словами співрозмовника, вже в ході першого предметного розгляду основного списку главами МЗС країн ЄС в нього були внесені прізвища ще кількох людей, переважно з адміністрації президента РФ. "В цілому виходить близько 130 осіб", - пояснив співрозмовник видання.

Частину фігурантів основного списку Євросоюз вже покарав: після проведення референдуму про статус Криму візові та майнові санкції були накладені на 13 громадян РФ (сенаторів і військових); ще 12 чоловік потрапили під аналогічні обмеження після входження півострова до складу Росії (серед них - представники адміністрації президента РФ, Ради федерації, Держдуми і Міноборони).

Вчора глава МЗС Великобританії Вільям Хейг закликав європейські країни посилити санкції щодо Росії. За його словами, останні події на сході України "носять всі ознаки російської стратегії з дестабілізації країни".

Раніше прес-секретар глави МЗС ЄС Кетрін Ештон Майя Коціянчич, відповідаючи на питання про роботу над наступним, економічним етапом санкцій ЄС щодо Росії, повідомила, що ця робота триває.

Нові ж персоніфіковані санкції можуть бути введені до етапу економічних обмежень - рішення про розширення чорного списку може бути прийнято за пропозицією голів МЗС країн ЄС. У такому випадку під візові та майнові санкції може потрапити чи не все політичне керівництво Росії. Фігуранти розширеного списку, з якого і будуть вибиратися кандидати для покарання, розбиті на п'ять груп.

Перша група - члени законодавчих органів. З тих, хто ще не увійшли в діючі чорні списки осіб в ній фігурують заступники голови Ради федерації (СФ) Олександр Торшин і Ільяс Умаханов, всі члени комітету СФ з міжнародних справ і комітету СФ з оборони і безпеки, весь склад ради Держдуми, а також цілий ряд депутатів з різних комітетів, включаючи Олексія Пушкова і Володимира Комоєдова.

Друга група - члени виконавчих органів влади. До неї увійшли всі постійні і непостійні члени Ради безпеки РФ, за винятком президента Володимира Путіна, прем'єра Дмитра Медведєва і глави МЗС Сергія Лаврова.

Третя група - представники силових структур. Сюди увійшли високопоставлені співробітники Міноборони (включаючи заступника міністра Анатолія Антонова, начальника головного управління міжнародної військової співпраці Сергія Кошелєва і заступник глави Генштабу Ігоря Сергуна) і ФСБ (включаючи голову управління військової контррозвідки Олександра Безверхнього).

Четверта група - бізнесмени. У цій категорії немає жодного імені. Лідери ЄС спочатку слідом за США розглядали можливість накласти санкції на близьких Кремлю великих підприємців, але в підсумку не стали цього робити.

П'ята група - медіаорганізації та журналісти. У поясненні до цього розділу сказано, що "ці медіаструктури та журналісти активно брали участь у пропагандистських зусиллях на підтримку анексії Криму з боку РФ і російської військової інтервенції в Україні". До таких структур в ЄС відносять "Газпром-медіа", телеканали "Росія", Russia Today, "Перший канал" і НТВ. Персоналізовані ж санкції пропонується, крім Дмитра Кисельова (він потрапив у другий чорний список ЄС) поширити ще на трьох журналістів: Михайла Леонтьєва, Іраде Зейналову та Михайла Гусмана.

Джерела в структурах ЄС пояснюють: наявність списку не означає, що проти всіх його фігурантів будуть введені реальні санкції. "Але в Москві повинні розуміти, що дії по ескалації ситуації на Україні не залишаться без відповіді", - говорить один із співрозмовників видання. Інше джерело в структурах ЄС уточнює: "Лідери ЄС домовилися, що економічні санкції будуть застосовані, якщо Росія введе війська на схід України, але вона цього поки не зробила, а пакет відповідних обмежувальних заходів з боку ЄС не готовий. Водночас ми не можемо залишити безкарними відверті дії щодо створення хаосу на сході України". З цього випливає, що в ЄС розглядають можливе введення нових персональних санкцій як проміжну міру на шляху до санкцій економічних.

Раніше повідомлялося, що США мають намір ввести нові санкції проти Росії.

Інф.: depo.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити