В України з'явився унікальний шанс для співпраці на газовому ринку в двохсторонньому форматі Україна-ЄС. Так вважає відомий економіст Володимир Пилипчук. Він пропонує концепцію ініціативи України на круглому столі в Брюсселі з газових питань.
Європейський комісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс" сказав: "Газпром" і влада Росії були запрошені в Брюссель для участі в круглому столі з питань газового ринку України і Європи, що відбудеться 3 травня ц.р. Але запрошення Москва проігнорувала. Ми не бачили ні однієї офіційної відповіді від "Газпрому”, - пише В. Пилипчук на блозі КорреспонденТ.net.

Як кажуть – не буває "худа" без добра. І саме цей момент я вважав би найсприятливішою умовою перетворити газовий конфлікт з Росією на мирну вигоду для України, - зазначає Володимир Пилипчук.

Якби Янукович був державотворцем, то він задовольнив би всі вимоги ЄС для того, щоб акт про асоціацію України в ЄС був підписаний у заплановані терміни - восени. Після згаданих змін у політичному оформлені Європи і України, ЄС і Україна могли б змінити точку закупівлі газу в Росії. А саме - не на західному, а на східному кордоні України. І тоді  Європа, а не Росія оплачували б транзит російського газу територією України і його зберігання в українських газосховищах. З Європою ми, як її асоційований член, порозумілися б. Тому, якщо і створювати газовий консорціум, то лише з Європою. Росія буде в ньому просто зайвою... І наші конфлікти з Росією в газовому питанні легко  зійшли б нанівець - один раз і назавжди. Якщо українська влада візьме такий курс, то він виявиться ефективним як з економічного, так і з політичного ракурсів.Тому ігнорування Росією участі в круглому столі з питань газового ринку України і Європи, що відбудеться 3 травня  в Брюсселі, фантастично полегшує вирішення згаданих проблем саме в двохсторонньому форматі Україна - ЄС! А Україна, завтра 3-го травня ц.р. на круглому столі в Брюсселі мала б виступити саме з такою ініціативою, - підсумовує Володимир Пилипчук.

Інф.: blogs.korrespondent.net

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити