Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в разі, якщо Польща та Угорщина не скасують односторонні заборони щодо імпорту української агропродукції, Україна у відповідь заборонить імпорт певних категорій товарів із цих двох країн.
Про це він написав у Telegram. За словами Шмигаля, український уряд пропонує ЄС та країнам-сусідам компромісний сценарій. Україна вже представила Європейській комісії план дій щодо контролю за експортом чотирьох груп агротоварів з України.
«Такий контроль допоможе запобігти будь-яким викривленням ринку в сусідніх державах-членах ЄС. Зокрема, плануємо ухвалити постанову, яка передбачає, що товари, які йдуть в режимі експорту до п'яти держав-сусідів, будуть отримувати верифікацію та погодження від українського Міністерства економіки», — пояснив прем'єр.
Водночас Україна вже подала формальні запити до Польщі, Угорщини та Словаччини про порушення норм Світової організації торгівлі. Також Україна починає антидискримінаційне розслідування проти недружніх дій цих країн у торговельній сфері на основі статистики 2023 року.
«Якщо Польща та Угорщина не погодяться на узгоджені з Єврокомісією заходи та не скасують односторонні заборони щодо наших товарів, ми ухвалимо рішення про заборону імпорту до України певних категорій товарів із зазначених країн», — заявив Шмигаль.
читайте також
Польща, Угорщина та Словаччина припиняють участь у платформі ЄС щодо зерна через погрози cудом — PAP

Що передувало?
Єврокомісія вирішила не продовжувати обмеження щодо української продукції, які мали тривати до 15 вересня. Натомість Україна зобов’язалася затвердити контроль за експортом чотирьох груп товарів — пшениці, кукурудзи, ріпаку й соняшнику, — щоб запобігти ринковим спотворенням у сусідніх країнах.
А втім, це все одно не влаштувало Угорщину, Польщу та Словаччину. Вони втрьох оголосили, що попри рішення Єврокомісії односторонньо продовжують заборону на імпорт українського зерна. Тоді в Мінекономіки України сказали, що будуть судитись із цими трьома країнами.
Румунія тим часом погодилася з компромісом Єврокомісії та заявила, що очікує від України презентації плану дій щодо заходів контролю за експортом зернових. Парламент Болгарії також зняв заборону на імпорт українського зерна, через що у країні почалися протести фермерів.
Згодом польське видання PAP повідомило, що всі п’ять держав ЄС нібито відкинули підготовлений Україною план дій щодо заходів контролю за експортом зернових, який, за задумом Єврокомісії, мав замінити односторонні заборони на імпорт української агропродукції. А втім, в українському Мінекономіки спростували цю інформацію.

Інф.: hromadske

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити