Володимир Пилипчук: Антиросійська контрпропаганда надходить не з офіційних ЗМІ української влади, а із західних джерел
Відомий український політик, науковець, громадський діяч Володимир Пилипчук звертається до Президента України Петра Порошенка з розгорнутим гостро-критичним публічним посланням. Пропонуємо вашій увазі наступний розділ цього послання, в якому автор аналізує антинародну тарифну політику держави, програш України в інформаційній війні з росією, проблеми у сфері культури.

                                          Публічне послання
                       Президенту України пану Порошенку П.О.
                                            
(продовження)

Публікація попереднього розділу послання тут

Тарифна політика

 Юля у Шустера блискавично розставила крапки над “і” в антилюдській тарифній політиці Ваших протеже – Яценюка, Демчишина, Вовка. Але Ви, як Гарант Конституції, у проблему погіршення соціально-економічних умов для населення, у процес  тарифоутворення не втрутилися. Бо Вас процес  посилення економічного гноблення громадян України влаштовує. Чому тарифи на комунпослуги штучно завищені в три рази? Для чого?  – Знамо справу - для розпилу, для крадіжок… «товстими і владою», і для знущання над знедоленими…. - «Звичайний садизм!»

 Після наступного необґрунтованого підняття тарифів на газ (бо ціни на нафту падають щоденно), електроенергію, воду і опалення, Ваша «ударно-шоколядно-фронтова» коаліція поставить  десь 5-8   мільйонів людей перед дилемою - за що платити: - за комуналку і померти з голоду, чи за їжу і не платити за комуналку. За чинним законодавством, за несплату комунальних платежів  можуть відібрати житло. А нещодавно Яценюк урочисто об’явив, що боржників ще й саджатимуть в тюрми.  Якщо людям доведеться вибирати: заплатити комуналку і помирати з голоду, чи їсти і лишитися без житла, чи сідати в тюрму, як Ви думаєте – що вони виберуть? Вірно – вони виберуть вила і гранатомети! Чи Ваш ватний менталітет не дозволив і досі Вам зрозуміти Дух Українців, вивчити історію боротьби українського народу проти поневолювачів? Чи стерта пам’ять про недавні  революційні події на Майдані? Боюсь, що ближче до зими Вам її освіжать, якщо не освіжують…
 І виведе їх на Майдан не Путін, не США і Європа, не політичні партії чи їх лідери, не Батьківщина, Самопоміч, Правий Сектор, ні Радикальна партія, ні Свобода, ні фронтовики … Їх виведуть на Майдан штучно створені  Вами голод і безгрошів’я,  а перелічені  та інші партії - лиш приєднаються…
 І якщо донині, Ви зі своєю коаліцією у «проведенні реформ» (а вірніше – в їх непроведенні), керувалися інтересами власних фінансових апетитів і ненажерливих шлунків, то маєте пам’ятати, що в  громадян України, яких ви довели до ручки, теж є шлунки,  і вони починають підштовхувати голови  цих громадян до дуже неприємних для вас висновків.  А їх - десятки мільйонів, а вас – упирів,  всього-навсього кілька тисяч. І якщо до початку Революції Гідності лунали заклики скинути спочатку Уряд Азарова, а лише потім - і САМОГО проФФесора, і вигнати кліку Януковича, то нині суспільство більш радикальне і все частіше вимагає, щоб «ударно шоколадно- фронтова коаліція» нікуди не виїжджала, залишилася в Україні, точніше – лишилася в українській землі, а якщо ще точніше –то  на два метри нижче від її поверхні… Гуляють навіть прогнози тривалості завершальної фази  революції – кажуть, що вона має бути дуже короткою, … як автоматна черга...

Інформполітика

 Щодо інформаційної політики. Вона повністю віддана на відкуп Вашому куму МінСтецю, який своєю метою  чомусь поставив створити  РОСІЙСЬКОМОВНІ інформаційні канали (які майже за рік так і не створені), що інформуватимуть Європу та Америку про Україну російською мовою?! Цей діяч не розуміє, що Америка англомовна, Європа -  англомовна, франкомовна, іспаномовна, німецькомовна…  і потребує саме таких мов радіо і телемовлення, для того, щоб там не лише почули, але й зрозуміли МінСтеця ? На кого ж розрахована інформаційна політика МінСтеця в Європі і Америці? На емігрантів? Так не вони ж визначають там політику взагалі, в т.ч. і по відношенню до України!  І ні Президент, ні Уряд , ні парламент не заперечили і не підкорегували таку новелу, але фінансують МінСтеця.  Чому? – Бо кум Президента! Правда, сам МінСтець каже, що державних грошей не тратить…  А чиї тратить - під дудку того і танцює… державний орган! На окресленому ватному підході  МінСтеця і відношенні різних гілок влади до цього можна закривати тему інформполітики  Держави.  «Нє царскоє ето дєло», або «Чим би дитя не бавилося, аби не ображалося». Тобто, очікувати, що з перепелиного яйця вилупиться потужний  інформаційний страус – марно,  як і марно очікувати продуманої інформполітики!
 Те, що не настав перелом менталітету жителів сходу України на користь українського патріотизму – результат відсутності інформаційної політики держави Україна і технічної інфраструктури її донесення. Але святе місце в головах людей порожнім не буває… І – результат? Чітко продумана  ідеологічно-диверсійна політика росії заполонила голови  жителів сходу і півдня, і відібрала  Крим, і  породила ЛуганДонію!  

 В інформаційній війні треба активно діяти, а не стояти в позі страуса. Парадокс у тому, що з правдивими контрпропагандистськими матеріалами у відповідь на цинічну брехню пропутінських ЗМІ не можна ознайомитись  на офіційних сайтах влади в Україні, а в закордонних ЗМІ. За цей час мало би бути випущено в ефір більше сотні  виховних, агітаційних, роз’яснювальних, пропагандистських, контрпропагандистських , патріотичних і викривальних програм і вони мали б заполонити ефір по всій країні, а особливо на сході і півдні України. Необхідно донести правдиву інформацію і до керівників іноземних країн через наші посольства, але в результаті – повний штиль. Чому згадане агенство не акумулює правдиві матеріали про звірства терористів, документальні матеріали про російське походження озброєнь і бойової техніки терористів, їх кількість..., про затриманих чи вбитих найманців з Росії і тут їх же паспорти зі всіма сторінками, там, де прізвище, ім'я терориста, його фото в паспорті і фото вбитого, де був прописаний,  інтерв'ю із потерпілими і членами сімей загиблих, ї їх похорон?... Чому не показати звірства терористів  -  розітнені животи, відрізані вуха і плачі родичів цих людей... Щоб виграти інформаційну війну на світовому інфопросторі і отримати підтримку іноземців, треба її проводити, треба зачепити за душу а не стояти в позі страуса… Інформація лише тоді стає свідомістю, коли вона дійде в мізки чез серце, через емоції.

 Це кажу я, який не має ніякого відношення до ЗМІ. Але чому ж цього не бачить "хвальоний" медіа -ГІГАНТ інформаційної роботи  і за сумісництвом - Голова АП Порошенка, пан ЛОЖКІН? То чи на інтереси України він працює, якщо у справі, де він професіонал - результати як у двійочника? Але бізнес пан Ложкін веде успішно, як і його  шеф. Ця державна бездіяльність всієї Вашої команди має свою назву і відповідне визначення  - організаційна і управлінська імпотенція. Результатів інформ-діяльності на сході не відчули, але в Києві відчули разюче. У мене за часів Януковича, проти якого я опублікував  біля сорока жорстких викривальних статей, Інтернет і кабельне телебачення працював, не відключали. Під час «ери Порошенка-Стеця»  й донині – компанія «Воля» відключала Інтернет не менше трьох разів на день, з півмісяця тому – уже більше десятка разів на день. Фейсбук мій при Януковичу не блокували, а за цей рік – п’ятий раз. При чому, два останні рази – на цілий  місяць.  Знайшов  Стець,  мабуть, «своїх людей» в адміністрації Цукерберга і валять…?  Тобто, як і на війні в Донбасі - пішла боротьба не проти ворогів країни, а проти її патріотів, але критиків влади.  Але, як кажуть –«немає худа без Петра…»  І я тепер маю більше часу для написання статей, в т.ч. і цього послання.
 Так, може, Стеця просто залиште собі своїм кумом,  а міністром поставте результативного фахівця? Бо з того Стеця – як з козла молока…
 Ви здивуєтеся, але саме Ваша особиста інформполітика мене остаточно переконала, що й з Вас  толку  – як із шкарпетки парашут,  і що з Вас державного діяча вже ніколи  не вийде. Не вийде на будь-якому рівні і на будь-якій  посаді. Бо дух «державного діяча» з Вашої душі почав виходити на студентській лаві (якщо не раніше), а остаточно вийшов  - у часи розквіту Укрпромінвесту.

Я вже не запитую, чому Ви не продали свій бізнес і 5-й канал, але чому в такий  важкий час Ваш телеканал не перетворився на потужну площадку постійно діючих національних і міжнародних круглих столів, симпозиумів, дискусій для науковців, економістів, юристів, управлінців, банкірів, підприємців, роботодавців і споживачів, метою яких були б вироблення шляхів, форм, методів виходу з кризи економіки, зміни грошової політики, пошуку напрямків  і форм ефективного державного будівництва, зовнішніх відносин? – Бо Ви не бажаєте виходу з кризи, бо в мутній воді переметний невід  дає набагато більший улов! Чому  більше половини ефірного часу ви крутите суцільну рекламу корму для котів, ветеринарів для собак, фарби для волосся, «Міністерського комплексу», тренажерів, матраців і засобів від проносу? Бо кожен рекламодавець Президенту добре заплатить?!  Невже для Президента (зі щоденним доходом у мільйон гривень), в такий важкий для Держави час, реклама котів, собак і засобів від поносу - найважливіші аспекти інформаційної політики? Чи у Вас недостатньо доходів? То коли ж Ви наїстеся?  І я прийшов до висновку - що ніколи! Бо Вами рухає не зобов’язання перед країною, виборцями, а нестримна глитайська, патологічна  ненаситність  -  заробити черговий мільйон на рекламі.  Вас манять гроші, але не турбує доля реформ, доля України,  добробут народу. Бо  ненаситна жадібність, менталітет глитая навіть  у президентському кріслі лишається вищим від інтересів  Держави, вищим за  необхідність продукування інформації державної ваги!

Культура?

Цей розділ, і цю тему я не планував чіпати. Але після прочитання статті в мене на голові стали дибки залишки волосся. То просто жах! Такої дикості, такої безцеремонності , такого хамства  я не очікував від Президента. В «культурі», таке могло творитися лише за часів Януковича-Табачника . Мабуть Ви і взяли заступника Табачника – Дніпрова в заступники голови своєї адміністрації, щоб продовжувати хамську політику стосовно нашої культури і мови?  А Ваша «охорона» має нагадувати» митцям, що вони вже під пильним оком новітніх  єжова, ягоди і берії?
Вас ніхто не запрошував на вечір у честь 50-ти річчя прем’єри фільму «Тіні забутих предків».Але «пан дипломат, що володіє іноземними мовами» і закінчував факультет міжнародних відносин, увалився  без запрошення. І ввалився не як гість, а як ведмідь із російської тундри. Навіть не сам, а Ваші тонтон-макути вже отримали право ламати весь сценарій організаторам , визначати, кому слід виступати із запрошених організаторами, а кому - ні, які фрагменти яких стрічок показувати присутнім, а які – ні! Тілоохоронці шмонали кілька годин всіх і вся…

Пане президенте, а на тракторі на Банковій за спиною у Вас також був взвод тілків (тілоохоронців, - Ред.), чи ні? Тілків Ваших,чи Януковича? Чи Янукович дав команду по Вас не стріляти і Вашу особу не чіпати? Чи Вам під час революції було менш страшно на вулиці серед беркутівців, ніж зараз в культурному «центрі Довженка» спілкуватися з мирними митцями? Ви почали боятися власного народу – видно починаєте усвідомлювати, що для цього вже є причини і підстави . Чи це сигнал, що й народу також церемонитися з Вами не слід?

P.S. Ця інформація на мене настільки сильно вплинула, що я вирішив переробити весь текст цього послання з толерантно-дипломатичного у відвертіше.

Продовження ТУТ

Володимир Пилипчук, політик, науковець,
для порталу "Воля народу"

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити