Український політв'язень Олег Сенцов припинить голодування завтра,6 жовтня, заявив адвокат українського режисера Дмитро Дінзе
Про це повідомляє "Настоящее Время", опублікувавши текст листа Сенцова.
"Було три версії припинення голодування: одна - тиждень тому, одна - із сьогоднішнього дня, одна - із завтрашнього. Можу сказати, що Олег напише заяву про припинення голодування, і вона буде віддана керівництву колонії завтра", - сказав адвокат виданню.

У тексті листа говориться:

"У зв'язку з критичним мого здоров'я, а також початком патологічних змін у внутрішніх органах, у найближчий час до мене заплановано застосування примусового харчування. Моя думка при цьому вже не враховується - нібито я вже не в змозі адекватно оцінювати рівень здоров'я і небезпеки, що йому загрожують.

Насильницьке годування буде проводитися в рамках реанімаційних заходів з порятунку життя пацієнта. У даних умовах я змушений припинити своє голосування із завтрашнього числа, тобто з 06.10.18 р.

145 днів боротьби, мінус 20 кг ваги, плюс підірваний організм, але мета так і не досягнута. Я вдячний всім, хто підтримував мене і прошу вибачення у тих, кого я підвів ... Слава Україні!

Олег Сенцов

05.10.18 р "

Сьогодні заступник директора фсвп РФ Валерій Максименко заявив про те, що Олег Сенцов нібито припинив голодування. Після Максименка про припинення Сенцовим голодування і радник президента Росії Михайло Федотов повідомив, розповівши про написаний українцем лист. Проте із самого початку цю інформацію більше ніхто не міг підтвердити.

Усамому ФСІН заплуталися в даних щодо голодування українця, заявивши спочатку про те, що Сенцов почав приймати їжу тиждень тому, а потім зазначили, що режисер почав їсти сьогодні.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова заявила, що припинення голодування Сенцова "означає, що він знаходиться у критичному стані".

Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов оголосив голодування в російській в'язниці 14 травня. Він виснув вимоги, згідно з якими російська влада  повинна була звільнити всіх українських політв'язнів у РФ і окупованому Криму. За словами Сенцова, якщо його вимоги не будуть виконані, він готовий померти.

За словами адвоката українця, у серпні в Сенцова сталася третя криза, його двічі хотіли госпіталізувати для підключення до апаратури і почати примусове годування.

Співробітники ФСБ затримали Сенцова навесні 2014 року в окупованому Криму. Його етапували в Росію, де судили за сфабрикованим обвинуваченням в організації терактів і підпалі офісів партій на півострові. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня 2015 року виніс Сенцову обвинувальний вирок – 20 років колонії суворого режиму.

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити