Наприкінці минулого тижня Росія руками піар-агентства "Повідомлення" почала вести піар-компанію, основний зміст якої зводиться до того, що Україні загрожує швидкий дефолт і девальвація національної валюти.
Це піар-агентство - дочірній проект російського журналу, за яким свого часу стояв Гліб Павловський
Про це повідомляє у своєму блозі журналіст, керівник проекту "Реальна економіка" Євген Шпитко.
За його словами, велика кількість видань вже погодилися взяти гроші за розміщення цього матеріалу.

"А це, фактично, те ж саме, що і отримати гроші за підпал власного будинку", - пише Шпитко.
 
«Проблема ще в дуже низькій якості фінансової журналістики в Україні (як редактор я маю право про це говорити, нехай ніхто не ображається). Реально в цій країні є лише 4-5 журналістів, які здатні самостійно проаналізувати темники, і написати більш-менш адекватні висновки. Рівень всіх інших дозволяє максимум їх переписувати, приймаючи будь-які розрахунки за чисту монету. Але і це ще не все. Російські банки у відкриту готуються до «девальвації» гривні. Всі вони планує за командою Москви вийти на міжбанківський валютний ринок з масовим пропозицією гривні і купівлею долара. Чому в «відкриту»? Великим клієнтам пропонується дізнатися «дату» обвалу гривні, щоб вчасно підготуватися. За словами скарбника одного з великих банків мова йде приблизно про 10-15 вересня. Проблема полягає в тому, що кожен з окремих кроків не зможе призвести до падіння гривні і дефолту в вересні. На рахунках у російських банків — трохи більше 20 мільярдів гривень, Нацбанк при правильному підході зможе легко впоратися з таким попитом на долар», — зазначає журналіст.
 
«Питання в іншому, чому в регуляторі сховали голову в пісок і не виходять з офіційною заявою? Вони самі себе заганяють у важку ситуацію, ну і нас всіх заодно. І ще одне питання, ніж, нахрен, займається Служба безпеки цієї країни. Зрозуміло, що вони давно перетворилися в комерційну структуру, але як би — коли мова йде про національну безпеку, вони повинні хоча б «пошкрябати», тому що це основа і їх «бізнесу» в тому числі. Чому українські журналісти спокійно діляться один з одним російськими «темниками». Де допити, блін? На яку країну вони працюють? Самі ж тези досить спірні і притягнуті за вуха. Політика фінансового голоду, яку веде Нацбанк і Кабмін призвела до того, що гривні реально практично немає вільної.

Податкова «висмоктала» все з рахунків підприємств. А за останні три роки населення скуповувало валюту практично на всю гривню. У 2010-2012 роках — обсяг купівлі долара в середньому досягав до мільярда доларів в місяць — разом близько 40 мільярдів. Тепер ж у середньому нетто-продаж складає близько 100-200 мільйонів населення поступово здає по 100-200 доларів. Тобто населення вже «затарилося» доларами по саме «не хочу», і тому навряд чи зможе масово результативно піддатися паніці. Тобто зараз — не найвдаліший час для валютних спекулянтів. Якщо говорити про самих тезах, то більшість цифр притягнуті за вуха. Суть дослідження — Україна набралася боргів по саме «не можу». Але якраз це і не є особливою проблемою. Ставлення гос.долга (гарантованого і державного) до кінця року не перевищить 45%.

За мірками ЄС — це не такий вже і критичний показник. Економіка перебуває в стагнації, тобто в застої. Але це абсолютно не привід для різкого падіння (як було в 2008, після бурхливого необґрунтованого зростання), як це роблять росіяни. До того ж і з цифрами у них «проблеми». В ощадбанку стверджують, що в наступному році Україні доведеться віддати 15,3 млрд доларів, хоча насправді — 5,4 мільярда. Пік повернення МВФу ми вже пережили в липні-серпні. Ще росіяни часто використовують абсолютно безглузді аргументи, розраховані на «широкі» маси, наприклад, «варто звернути увагу, що протягом останніх 3 років обсяг валютних резервів України не покриває повністю зовнішній державний борг країни». Хоча між цими показниками немає жодного прямого зв'язку», — зазначає журналіст.
 
Шпитко також публікує тези російських піарників і закликає редакторів і журналістів, хто має український паспорт, не погодиться за «американські» гроші підігравати російським.
 
Інф.: vkurse.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити