Федеральна митна служба Російської Федерації з кінця липня посилила контроль вантажів, що ввозять більше ніж 40 українських компаній, включаючи ПАТ "Укрнафта", а також низку підприємств бізнесмена Дмитра Фірташа.
У перелік "ризикованих" імпортерів включені ПрАТ "Кримський титан" (АРК), Вільногірський ГЗК, ТОВ "Синтез ресурс" (дистриб'ютор Вільногірського ГЗК), ПАТ "Кримський содовий завод" (КСЗ, Красноперекопськ, АРК), ПрАТ "Північнодонецьке об'єднання "Азот" (Луганська обл.), ПАТ "Сумихімпром", ТОВ НВП "Зоря" (Рубіжне Луганської обл.), ТОВ "Хімічна компанія бензол" (постачальник продукції "Зорі").
 
Крім того, до списку включено великі вагонобудівні підприємства України: "Дніпровагонмаш" (Дніпропетровська обл., Власник - група "ТАС"), підприємства Групи "Азовмаш" (Донецька обл.), Стахановський вагонзавод (Луганська обл., Входить до групу "Фінанси та Кредит" Костянтина Жеваго), а також виробник вагонного литва Кременчуцький сталеливарний завод (Полтавська обл.).
 
Крім цього, до списку потрапило провідне підприємство енергомашинобудування ВАТ "Турбоатом" (75% належить державі).
 
У числі підприємств агропромислової галузі в переліку "ризикових" імпортерів - кондитерське ПО "КОНТІ" (основний бенефіціар - Борис Колесніков), сировари "Агропродекспорт" і "КОМО-експорт", а також державне підприємство "Артемсіль".
 
За даними видання, українські підприємства були внесені до переліку ризикових ще 12 липня 2013, а застосування санкцій до них (складнощі з оформленням імпорту товарів) почалися приблизно з 24-25 липня.
Потрапляння до переліку ризикових підприємств не загрожує забороною ввезення продукції, як це трапилося з "Рошен". Однак гарантує значні труднощі при розмитненні. Наприклад, розвантаження вагонів або фур, повне вивантаження товару, ретельну перевірку вантажу на відповідність усім заявленим характеристикам, Перезважування вантажу, навантаження його назад і багато іншого.
 
При цьому підвищена увага з боку ФМС РФ мотивується виявленими проблемами при оформленні декларацій.
 
Російська сторона діє не за галузевим принципом, вибірково відсіваючи групи товарів з різних галузей. Перелік росіян не включає найменувань будь-яких продуктів, які нібито містять пальмове масло або бензопірен.
 
За більшістю підприємств, включених до "чорного списку" стоять цілком відомі люди: Петро Порошенко, Дмитро Фірташ, Ігор Коломойський, Сергій Тігіпко, Юрій Іванющенко, брати Клюєви, Костянтин Жеваго, Борис Колесников, Ігор Єремєєв. Все це люди, так чи інакше наближені до чинної влади, і досить міцно стоять на ногах.
 
 
"Отже, думається, йдеться про якісь" чорні мітки ", надіслані вельми впливовим людям напередодні вирішення питання про подпісання України асоціацію з ЄС. Останнє, як відомо, намічено на листопад цього року у Вільнюсі.
 
29 липня глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив про введення заборони на постачання до Росії продукції української корпорації Roshen.
 
30 липня Росспоживнагляд заявив про виявлення в кондитерській продукції української корпорації Roshen бензапирена, що володіє канцерогенними властивостями.
 
31 липня Росспоживнагляд повідомив Федеральну митну службу Росії (ФМС) про заборону на поставки на територію РФ продукції чотирьох фабрик Roshen.
 
Слідом за Росією Молдова і Казахстан заявили про намір перевірити продукцію Roshen. 2 серпня Білорусь повідомила про початок перевірок продукції Roshen, в результаті чого ввечері того ж дня ввезення кондитерських виробів компанії на територію країни був заборонений.
 
До перевірки якості Roshen 2 серпня також приступив і Таджикистан, проте незабаром країна повідомила, що жодних порушень з якості та безпеки виробів кондитерської фабрики Roshen не виявлено.
 
5 серпня Казахстан заявив про те, що канцерогенів у продукції Roshen виявлено не було.
 
5 серпня міністр сільського господарства Молдови заявив, що якість кондитерських виробів корпорації Roshen відповідає всім нормам, тому немає ніяких причин для заборони постачань продукції компанії в Молдову.
6 серпня Білорусь заявила, що не має наміру забороняти реалізацію продукції Roshen у себе, однак, припинила транзит через свою територію української продукції Roshen до Росії.
 
Інф.: agrinews.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити