Віктор Небоженко: Донецьк і Луганськ тепер - міста української слави
Питання російської мови було цинічно використане для розпалювання сепаратизму. Про це в коментарі УНН сказав політолог Віктор Небоженко.
"Питання російської мови в Україні вже не постане як наріжний камінь протиріч або як пункт компромісу. Воно зняте самим розвитком подій, його немає і не може бути на порядку денному після початку збройного протистояння", - сказав Небоженко.

Політолог зазначив, що на сьогодні питання захисту мови не піднімають ні росіяни, ні їх бойовики на Донбасі, ні націоналісти всередині України.

«За великим рахунком, для Росії питання мови не виявилося принциповим. Інакше б вона не пішла на військовий конфлікт. Тепер не потрібно лицемірити: провокаційне запитання мови викинули на смітник», - зазначив він.

На його думку, після звільнення Донбасу від терористів в культурному мовному контексті мало що зміниться: люди як розмовляли російською, так і будуть розмовляти.

«Без усяких формальних статусів російська мова продовжить широко функціонувати», - підкреслив експерт.

«Політики по інерції будуть щось говорити про статус мови, і це безперспективно. Слухати «старі пісні» політиканів, які ховалися під час АТО подалі від рідного Донбасу, там уже не будуть», - сказав політолог.

Небоженко висловив упевненість, що Донецьк не отримає якихось формальних мовних переваг.

«Донецьк і Луганськ тепер - міста української слави. За Україну вже заплатили життями, тому мовні поступки на догоду сусідній державі втратили будь-яку цінність », - зазначив він.

«Ось бойовики говорять російською. І українські солдати, часто росіяни за походженням, говорять по-російськи. Виявилося, що ця мова - мова війни. Але що їй завадить бути мовою світу?», - зазначив Небоженко.

Він підкреслив, що якби на гаслах захисту російської мови на Донбасі повстали зі зброєю в руках не кілька сотень сепаратистів, а мільйон чоловік - ось тоді можна було розуміти «цінність» питання.

«Не стало причин для того, щоб російській мові після завершення війни надали якийсь новий особливий статус. Російська мова і російська культура нікуди не зникнуть, але український патріотизм перекрив усі мовні чи культурні відмінності », - резюмував Небоженко.

Інф.: from-ua.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити