Журналіст Павло Січкар: Гарант додержання Конституції не читав Основний Закон?
"Децентралізація має бути захищена шляхом внесення конституційних змін, адже її підтримують люди, народні депутати та лідери громад".
Про це сказав Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради національного розвитку Чернівецької області, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Журналіст і експерт Павло Січкар звертає увагу на те, що такі наміри суперечать Основному Закону України.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман теж виступає за закріплення в Конституції України незворотності реформи децентралізації.
На його думку, процес конституційних змін можна почати вже наступного року, а в 2020 році провести місцеві вибори на нових принципах роботи місцевого самоврядування.

Але, як наголошує Павло Січкар, Гройсман жодного разу не згадав про те, що децентралізація предбачена Конституцією України (ст. 132): "Територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади".
Прем'єр уперто видає децентралізацію як власне ноу-хау. Та ще й здійснює її антиконституційним шляхом: через передачу влади і власності не конституційним територіальним громадам, а... органам місцевого самоврядування - тобто тимчасовим управлінцям, не підконтрольним тергромадам. А це прямо суперечить ст. 140-143 Конституції України.

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити