Крадії національного багатства прийшли у Раду, щоб зберегти його собі
Багато хто запитує, чому в Раді перерва (до 18.00 - Ред.). Друзі, відбувається те, заради чого багато і обираються до парламенту - змагання лобістів. Наприклад, предмет спору - це рента, що сплачується при видобутку газу. Якщо спрощено, то є два типи гравців. Перший - це приватні свердловини, другий - свердловини, де приватні працюють за "Договорами спільної діяльності" з державою. Другий тип у більшості випадків - це олігархічні або "сімейні" діячі. Вони експлуатують свердловини, пробурені державою, які вони отримали, використовуючи близькість до влади.

Відповідно, вони несуть набагато менше витрат, ніж чисті "приватники". Приватні газовидобувачі платять ренту в розмірі 28-55% залежно від глибини - аналогічну тим олігархам, хто працює за "Договорами спільної діяльності" з державою. Тому приватні газовидобувачі, які несуть набагато більш високі ризики, не згодні з цими неконкурентними умовами - вони вимагають підвищити ренту тим, хто працює за "Договорами спільної діяльності" з державою, до 70%. Профільні комітети Верховної Ради (керівники - Насиров і Мартиненко) залишили розмір ренти недоторканим, що обурило багатьох депутатів. Мартиненко особисто на раді коаліції виступив проти збільшення ренти до 70% для олігархічних свердловин.

Зі слів Вікторії Войціцької (нардеп від "Самопомочі" - Ред.), рішення на нинішній момент: для тих, хто працює за "Договорами спільної діяльності" з державою, піднімуть ренту на перший квартал до 60%, на другий - до 65%, а потім - до 70%. Готовий сперечатися, виходячи з досвіду, що вже в найближчі місяці почнуть лити крокодилячі сльози про те, що "олігархічні" свердловини не можуть платити 70%, і ця цифра ренти так і не буде введена.

Сергій Лещенко, народний депутат України
Інф. із сторінки нардепа у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити