Віктор Шишкін, екс-суддя КСУ: "Мені невідомо про те, що такий договорняк ВРУ ратифікувала. Чого ми йому маємо слідувати?"
Про це написав на своїй сторінці у Facebook колишній суддя Конституційного суду України Віктор Шишкін:
"До всіх друзів - й тих, хто поділяє критику порошенківських змін до Конституції і тих, хто з ними погоджується й до тих, хто не визначився. Попередній аналіз:

Чи припустимо мати і висловлювати іншу точку зору ніж вона є у влади??? За нашою Конституцією це так!

Чи зобов'язана влада її почути і провести дискусію???
Так зобов'язана! За Конституцією народ має право брати участь в управління державою, на практиці ну хоча б у вказаний спосіб.

Якщо влада не дослухається до народу, то ЧИ МАЮТЬ право ті, до кого не дослухались на протестну акцію??? МАЮТЬ - Конституція і Декларація прав людини.

Звідси, щодо подій 31 серпня:
1) Протестна акція допустима - тому є злочином проти Конституції цькування протестантів і критиків змін, оскільки влада у нормальний спосіб їх не почула.
2) Акт тероризму і вандалізму є ексцесом-злочином і має бути розслідуваний уповноваженими органами з індивідуальним покаранням, а не цькуванням всіх і вся під гарячу владну лапу.
З) Що було саме детонатором загострення у протистоянні - Пункт 18 Перехідних Положень до Конституції, який був кривавим з жертв на донбаському фронті і став ще більш кривавим після подій біля Верховної Ради через те, що :
а) влада не дослухалась до критики опонентів;
б) влада не провела парламентські обговорення;
в) влада нахабно продавлювала його проголосовку;
г) влада ображала національну гідність українців, аргументуючи це порадами-вимогами іноземних держав;
д) влада їх мотивувала зобов'язанями, які випливають із мінських угод. Я їх називаю поганим словом ДОГОВОРНЯК.
Розкриваю чому:
1) Я не знаю і не можу знати, що таке мінські угоди, оскільки ті положення, які в них намальовані, мають стати частиною нашого національного законодавства. А це можливо лише після ратифікації у Верховній Раді (ч.1 ст.9 Конституції). Мені невідомо про те, що такий договорняк ВРУ ратифікувала. Чого ми йому маємо слідувати?
2) А хто й за яких повноважень його підписував ???
Володимир Гор на ФБ виклав витяг із цього договорняка, де є вказівка на підпис другого Президента України Кучми. А хто він є для такого процесу ?

Про його оцінку, яку йому надав народний депутат ІІ і ІІІ скликань ВРУ потерпілий Єльяшкевич через низку кримінальних справ, зокрема й щодо вбивства журналіста Гонгадзе, я зараз говорити не буду. Візьмемо суто юридичний аспект.
Читаємо Розпорядження Президента України № 953 від 8 липня 2014 року про уповноваження Кучми у переговорах в Мінську. До речі, цей документ один Віктор Жердицький виставив у ФБ, але щось ніхто не зреагував.
У цьому документі в Пункті 1 зазначено, що Кучма лише представляє Україну і більше ніяких повноважень.
Однак найцікавіше у Пункті 2 - Л. Кучма здійснює діяльність, що передбачена цим Розпорядженням, на ГРОМАДСЬКИХ засадах. Ну це вже ваааааабче. Що, Україна зобов'язується легалізувати колаборантів за цим ДОГОВОРНЯКОМ, який підписала людина, що діє на громадських засадах??? Може є якийсь інший документ, що надає Кучмі інший статус, ну тоді вибачаюсь у цій частині через неповноту інформації.

Віктор Шишкін, колишній суддя Конституційного суду України
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити