Росія - не монополіст мови, нам давно час голосно заявити, що в Україні є українська російська, - Юлія Мендель
Росія не є монополістом, власником російської мови. Російська мова, а точніше "українська російська", є також частиною культурного розмаїття України.
Про це в ефірі телеканалу "Дім" заявила прессекретарка президента України Юлія Мендель, передає Цензор.НЕТ.

Вона зазначила, що питання мови окремі політики "відверто використовують для організації своїх спекуляцій і конфліктів", особливо в період виборів.

"Спекуляції на тему мови є лицемірним способом утримувати політичних прихильників... Від прийнятого у розпал передвиборчих перегонів 2019 року закону про мову вся країна так і не заговорила українською. Зате політичні улюбленці регіонів, у яких переважно лунає російська мова, по всіх кутках почали розповідати про насильницьке насадження державної української мови", - сказала Мендель.

Прессекретарка президента підкреслила, що, безумовно, українська мова має бути захищена.

"Але мають бути захищені і громадяни. І не важливо, яку мову вони використовують у побуті, адже найбільша цінність - людина", - доповнила вона.

Мендель вважає, що деякі українці у своїй боротьбі за мову породжують у суспільстві дух ненависті.

"Але не можна ненавистю боротися за праве діло, насадженням змусити полюбити мову, а узаконеними штучними формами з минулого розподіляти патріотів на кращих і гірших", - впевнена вона.

Інф.: censor.net


Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити