Президент України вийшов на довгоочікуваний телезв’язок.
"Діалог з країною" у Віктора Януковича вийшов комфортним для нього, але беззмістовний для українців, констатують оглядачі.

Більше чотирьох годин Віктор Януковч слухав скарги та запитання про пенсії, про функціонування перинатальних центрів, медичну допомогу, екологію тощо. Прямі включення були з окремих маленьких містечок і сіл, лікарні, дитячого будинку, театру, дитсадку, шахти та морської платформи.
Про це - в публікації на DW.DE


До початку трансляції всі локації, де можна було поставити у прямому ефірі запитання президенту були засекречені. Журналісти зауважили, що деякі включення велися з підприємств, що належать олігархам, близьким до влади, а поетичне включення з Кіровоградського академічного українського театру імені Кропивницького вже встигли висміяти у соціальних мережах.

Контрольований фарс?
 Організатори телемарафону пояснили таку секретність, "драматургією, аби глядачам було цікаво дивитися", - так прокоментував керівник Першого національного телеканалу Олександр Пантелеймонов у коментарі "Українській правді".

Політтехнолог, експерт в сфері стратегічних комунікацій Денис Богуш, який у минулому працював у виборчих кампаніях президента Віктора Ющенка, переконаний, що вибір точок включення, можна пояснити страхом Віктора Януковича. "Перед телекамерою у селі, де живе 150 людей чи у військовому містечку, чи на платформі всі стоять струнко. Спробуй за таких умов поставити незручне питання. Там все заготовлено, щоб не було проколів", - сказав він у коментарі Deutsche Welle.

Богуш вказує на схвильовану реакцію президента на включення з Майдану Незалежності у Києві, де сталася сутичка через бажання поставити запитання Януковичу. Натомість на запитання працівників з компанії "Метінвест" близьких до влади Рената Ахметова, підприємства Юрія Бойка чи з рідного села підприємця Дмитра Фірташа Віктор Янукович відповідав довго і розлого. "Це виглядало як якийсь фарс", - констатує журналіст Мустафа Найєм.

Водночас львівську журналістку Ольгу Піліщук міліція, не пояснюючи причини, відмовилася пропустити на територію будинку сімейного типу у селі Пникут на Львівщині, де мало відбутися пряме включення в межах проекту "Діалог з країною". Неофіційно міліціонери зауважили, що мають вказівку допускати до ефіру лише людей, як "є в списку".
"Суміш Росії з Північною Кореєю"

"Політична режисура явно перестаралася. Картинка – суміш путінської Росії і Північної Кореї", - поділився на стороніці у соцмережі Facebook своїми враженнями від спілкування президента з народом депутат, член парламентського комітету з питань європейської інтеграції Віктор Балога. На його думку, замість світоглядної розмови Віктор Янукович продемонстрував технократизм в стилі доброго царя: "я дам доручення", "з вами зв’яжуться".

Журналіст Мустафа Найєм переконаний, що формат показового відкритого спілкування Віктора Януковича з українцями через телеефір та збирання запитань до президента через телефонний зв'язок і пошту був повністю "змавпований" з російського формату спілкування президента Росії. "Це тотальна "брежнєвщина". Не було жодного гострого питання. Це все було так театрально, примітивно доведено до людей, ось який позитивний у нас президент, яка команда, яка країна", - наголошує Найєм.
Маніпуляція заради рейтингів

Денис Богуш вважає, що подібний формат "Діалогу з країною" політтехнологи президента не дарма вибрали для Віктора Януковича саме зараз, адже саме з цього часу претенденти починають інформаційно готуватися до президентських виборів 2015-го року. "Рейтинги Януковича падають, тому потрібен позитивний піар. Відсутність спілкування взагалі була б великим мінусом. Це д поможе йому підняти рейтинги серед тих, хто зневірився у Януковичеві, особливо на сході країни", - зауважує Богуш.

Попри те, що журналісти в студії ставили президенту запитання про опозицію і про газові переговори та відносини з ЄС, Денис Богуш вважає це лише "видимістю відвертого спілкування" і маніпулюванням свідомістю людей. "Президент 30 хвилин говорив про газ, і як він зі своєю командою змінює ситуацію після попередників. Це саме ті запитання, на які у Януковича були відповіді", - каже Денис Богуш.

Більш гострого і критичного діалогу журналісти та експерти очікують від прес-конференції Віктора Януковича, яка запланована на 1 березня. Адже президент вже понад рік не проводив прес-конференцій та уникав прямого спілкування з журналістами. Натомість представники ЗМІ сумніваються, чи погодиться Янукович за тиждень на справді чесну розмову з пресою, адже з кінця 2011 року всі підсумкові прес-конференції адміністрація президента скасовувала останньої миті.

Лілія Гришко

Інф.: dw.de

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити