Володимир Пилипчук: Процес розробки і внесення змін до Конституції - брехливе і цинічне шоу в постановці Порошенка-Гройсмана
Відомий український політик, науковець, громадський діяч Володимир Пилипчук звертається до Президента України Петра Порошенка з розгорнутим гостро-критичним публічним посланням. Пропонуємо вашій увазі наступний розділ цього послання, в якому автор аналізує процес внесення змін до Конституції України.

                                                Публічне послання
                              Президенту України пану Порошенку П.О.
              
                                     (продовження)
                                                
                                             Початок публікації тут
                                 

Конституційний процес

 Чинна Конституція прекрасна і перекроювати її на забаганку чи то Путіна, чи то Меркель з Оландом – не слід!
 Положення чинної Конституції дозволяють (не забороняють) коаліції провести децентралізацію в межах  запланованої передачі функцій і їх фінансування на місцевий рівень  -  без змін самої  Конституції.
 В Конституції записано, що Ви є Гарантом Конституції, але Законами не виписані механізми, технології,  структури за допомогою яких Ви реалізовуєте згадане “гарантування”.  В розвиток згаданого положення Конституції - випишіть в законі, що в регіонах будуть Ваші представники, які контролюватимуть  додержання конституційних прав і свобод  громадян, юридичних осіб, контролюватимуть місцеву владу і посадовців держорганів, розміщених на її території на предмет дотримання ними положень  законів і Конституції  – не обов’язково їх називати  префектами (бо треба буде конституювати їх статус (статус нової для законодавчого поля України посади), а назвіть  їх контролерами від Гаранта Конституції, представниками, чи якось інакше. Вони, у випадку виявлених порушень,  вноситимуть проекти рішень по їх усуненню. Вноситимуть Вам і в парламент. Але остаточно підписувати ці рішення маєте саме Ви, оскільки Конституція не дозволяє делегування функцій президента ні іншим посадовцям, ні структурам.

 Щодо змін до Конституції в напрямку визначення «особливого статусу» Донбасу  – нічого мудрити, а лишень Постановою парламенту зафіксувати їх фактичний статус: - «Крим і Донбас є тимчасово окупованими територіями». Все, Крапка! В цьому і полягає їх нинішня особливість. Тобто, після їх звільнення  вони не матимуть ніякого «надзвичайного» чи особливого  статусу, а фунціонуватимуть в правовому полі України за чинним законодавством. Щодо Ваших більш широких пропозицій про зміни до Конституції взагалі - це є «фількіна грамота», хоча  вірніше було б назвати - «пєтькіна грамота». Детальніше тут . А Ваші аргументи, що стаття Конституції про статус Донбасу – відсилочна, а деталізація буде в окремому законі, в якому, немовби, можна закласти будь-які положення  - є цинічною брехнею. Бо в тому ж «Мінському пакеті» Ви вже зобов’язалися, що суть статусу Донбасу і суть «самоврядування в Донбасі» - це власна міліція, суди, прокуратура і право на зовнішні зносини… Тому ця стаття «вписується «в тіло Конституції не лише на вимоги «західних партнерів» і росії, а вписується, щоб Ви отримали право здійснити другий крок – прийняття закону (226 голосами) , який також  відповідатиме «духу» Мінських угод – фактично ліквідує повноту суверенітету України над Донбасом. Пане Петре, Україна – не цукерка, якою Ви торгуєте! Хоча торгуєте цукерками також незаконно!

 Ваші вимоги по внесенню змін до Конституції при ВАШОМУ ПРЕЗИДЕНТСТВІ задля вдосконалення суспільства, то є профанація і окозамилювання, бо вони виконуватимуться лише в тій частині, яка Вам вигідна. В чинній Конституції є норма, що Президент – Гарант додержання Конституції.  – Чому Ви досі не стали її Гарантом? Є норма, що Законами не можна погіршувати соціально-економічне становище громадян. – Ви з Гройсманом,  Яценюком  і коаліцією, приймаючи закони про зниження пенсій і зарплат громадян, про оподаткуванню пенсій, – дотрималися  чи зважили на зазначену норму Конституції,  чи знехтували нею? Це дуже небезпечне і безглузде шкідництво, що не має під собою жодної конституційного підґрунтя. Такі дії мали б під собою, хоч якесь юридичне виправдання в умовах  стану війни, коли положення Конституції мали б обмежену дію…  

  В Конституції  медицина і освіта – безкоштовні для громадян. А що ви зробили щоб їх реалізувати? А чому не виконуються закони, в яких виписані, права, свободи і гарантії громадян, про міліцію, про судову систему, про люстрацію, про боротьбу з корупцією - що, Конституція не дозволяє?  Не треба дурити Український народ оперетами про реформування чи вдосконалення Конституції задля загального блага , хоча Ви брехун і визначний та неперевершений, але всьому цьому «балєту» з окозамилюванням має бути покладений край. Бо Ваш правовий нігілізм, практика вибіркового правозастосування – не мають нічого спільного з курсом на побудову правової держави.

 Процес розробки і внесення змін до Конституції - брехливе і цинічне шоу у Вашій з Гройсманом постановці . Півроку  перед  телекамерами працювала Конституційна Комісія, ламали списи, дискутували,  розробляли, обговорювали і узгодили поправки до неї. Вони були внесені в Парламент, а Ви з Гройсманом все перекакали - протягом однієї ночі сфальсифікували поправки, внісши зміни в текст у незаконний спосіб. Воно й логічно – всі брудні справи вчиняють таємно і вночі.
 Ви приймали присягу на Пересопницькому Євангелію і на ЧИННІЙ Конституції України, і  зобов’язувалися  «…додержуватися Конституції України…». І присяга  виявилася брехливою, бо Ви її не дотримуєтеся!  А  тепер що: повторно присягатимете на «оновленій» Конституції  чи достроково  підете на позачергові вибори? Чи як Кучма і Янукович казатимете – що відлік кількості Ваших президентських термінів слід вести з моменту  набуття чинності «оновленої»  Конституції ? Вам би цей досидіти ...
А для такого «президенства» як Ваше, то Вам логічніше було б присягнути не на «Пересопницькому  Євангелію», а на «Шулхан Арух»!

 Ваші обґрунтування необхідності ДЕцентралізації влади аж ніяким боком не в’яжуться із запропонованою Вами ж ЦЕНТРалізацією, тобто  укрупненням, злиттям чи об’єднанням населених пунктів. З тим, що призначених Вами  префектів ніхто, окрім Вас не зможе зняти, навіть якщо буде подання тих же органів самоуправління з «розширеними повноваженнями і правами». Зараз у місцевого самоуправління з «нерозширеними повноваженнями» така можливість є,  шляхом висловлення недовіри главі ОДА. А істеричне доказування Вами необхідності децентралізації (на засіданні 29.08.2015 р.), тому що проти цього виступає Путін, аж ніяк не в’яжеться з підписаним  на вимогу Путіна  і за Вашою згодою «Мінським пакетом», у якому Донбас  може мати «особливий статус» і призначати свою міліцію, прокуратуру, суди. Це ж і є путінська, і Вами підтримана, децентралізація - до рівня конфедератизації України.  І в цю ситуацію мали б втрутитися вже психопатологи  - дослідити на адекватність президента чи його патологічну брехливість.  Чи це у Вас не постійно, а так - часами, «приступами вишиваєте» . Бо це вже не поодинокий випадок Вашого «роздвоєння особистості» . Наприклад : Ви стали Президентом України,  Ваша коаліція в парламенті прийняла Закон про позбавлення Януковича звання президента України (обов’яково - за Вашою згодою або й за Вашим наполяганням), Ви його не заветували, але ЧОТИРИ місяці не підписували (думали),  а продумавши все  остаточно - підписали  і опублікували, а ... через три дні після цього - подали до Конституційного Суду подання про визнання його неконституційним???  Креативність Чи кретинізм? Чи ось це: наша Армія найсильніша в Європі і здатна зупинити агресора і забезпечити спокій і цілісність…, а з часом: - лише Мінські Угоди здатні зупинити агресора і забезпечити спокій … І так уже кілька разів міняли стержень свого власного Духу, і в цьому переконували громадян   почергово. Чи коли Порошенко-Гройсман-Луценко, розпинаючи  філантропічну душу, закликають, що слід піти назустріч валютним позичальникам і «допомогти»  їм у списанні частини боргів і прийняти відповідний ЗАКОН. А  через день після його прийняття, те ж «тріо бандуристів» але вже з мізантропічним оскалом починає істерично кричати: Який ідіот до такого міг додуматися? І закон… відмінюють! Клас! Умора! Пане Петре, Ви при цьому до всіх своїх, часто взаємовиключних аргументів,  додаєте незмінне – «Повірте мені», або «Вірте мені»! От люди і задумуються – а чи вірити, а якщо вірити, то чому із сказаного Вами вірити?  Я не лікар і не маю права ставити медичні діагнози, а лише політичні, тому не буду стверджувати,  чим є Ваша брехливість  - банальністю чи патологією. Чи тим, що Ваші дії у своїй більшості «навіяні» шизофренією, чи є результатом повного або часткового, або періодичного ідіотизму, дебілізму, періодичним, чи стійким затьмаренням свідомості, а скажу лише, що це – політична шизофренія  і політичний ідіотизм.

 Пане Петре, так признайтеся - Ви цим «конституційним процесом» рятуєте  Україну, чи «ліцо Путіна»? Для чого Ви затіяли всю цю бодягу і збурили півсвіту? В Україні немає проблем, які Ви маєте негайно вирішувати, чи Вам немає чим зайнятися? Для чого «зіскочили» з Женевського і Нормандського форматів?
І що, Ви наостанок вирішили «смачно плюнути» на зміни до Конституції, на закони, рішення ЦВК і провести вибори на окупованій території, наперед знаючи їх результати - здати Путіну Донбас.

 Одним словом, що слід було б «добавити» в Конституцію, так це право, процедури і механізми для громадян на дострокове відкликання (по суті, право - виганяти) президента (депутата), якщо він «не кує й не мале», чи його діяльність спрямована на особисте збагачення.
 Бадяга і антураж навколо Конституції навмисно гіпертрофовані – як спосіб відвернути увагу від економічних і соціальних проблем, що наростають в Україні.

Продовження ТУТ

Володимир Пилипчук, політик, науковець,
для порталу "Воля народу"

       

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити