Пішла чиста брехня і маніпуляції
Вже колишній заступник секретаря Радбезу Сергій Кривонос вважає, що Банкова маніпулює питаннями національної безпеки — і в інтерв'ю політоглядачу НВ Антону Голобородьку пояснює чому, зазначають "Патріоти України".
Кореспондент поговорив з Кривоносом за кілька днів до його звільнення 29 грудня.

***

25грудня президент Володимир Зеленський в одному з інтерв'ю, кажучи про можливість нового наступу Росії, заявив: «Ми нікуди не підемо, ми всі будемо воювати, всі будуть мобілізовані — і чоловіки, і жінки».
Наступного дня НВ попросив прокоментувати ці слова президента Сергія Кривоноса, заступника секретаря Радбезу. Бойовий генерал-майор відповів, що в загальній мобілізації немає сенсу, тому що держава нічого не зробила, аби підготувати населення до такого розвитку подій.

«Держава повинна виховувати мобілізаційний резерв, і ідеологічно також. Це не за рік досягається. По-друге, ми повинні розуміти, що навіть мобілізувавши людей, їх треба ще навчити. Тому що ми ж не воюємо м’ясом і не кидаємо людей десятками тисяч [під кулі]», — сказав він.

Ця оцінка мала неоднозначний ефект: прихильники президента сприйняли її як особисту критику Зеленського і навіть «підігрування Кремлю», оскільки заяву Кривоноса, перекрутивши, розтиражували і російські ЗМІ. Експрезидент Грузії Міхеіл Саакашвілі навіть закликав керівника держави звільнити генерала з РНБО.

Але існує не тільки один коментар Кривоноса — НВ записав з ним тоді повноцінне інтерв'ю, в якому генерал розповідає про насправді неприємні для Офісу президента речі.

— Яка ситуація зараз в країні в сенсі нацбезпеки?

— Більшість населення нашої країни не готова до загострення ситуації. Їх до цього не готують, бо якщо їх до цього готувати, деякі люди почнуть ставити питання. Ситуація продовжить [розвиватися так само], як в попередні роки — як кажуть російською, «авось рассосется». Але військові розуміють, що треба бути готовими до будь-яких варіантів. І людей до цього треба готувати. Твої бажання можуть не співпасти з твоєю навченістю і тренованістю під час ведення бойових дій. Тому треба готуватись, тренуватись і відпрацьовувати всі варіанти дій, в тому числі і цивільного населення на всій території України.

Зараз, якщо порушити питання: а чи готові у нас ті ж бомбосховища в разі відкритої агресії Російської Федерації? Чи готові ми до аварійного забезпечення водою? Електрикою? Взагалі у нас готові люди до організованих дій? Ні. Тому питання дуже гостре, і влада повинна працювати з власним народом. На жаль, у нас влада працює лише в напрямку введення власного народу в інформаційну оману: що у нас все добре, у нас будуються нові дороги, у нас все буде завтра. Про реалії сьогодення ніхто не каже. Все буде завтра. Чекайте, вірте, сподівайтесь.

28 грудня Сергій Кривонос презентував законопроєкт №4504 Про тероборону України, співавтором якого він є

— В 2014 році різко почали готувати ті самі бомбосховища — це було дуже умовно, просто якісь підвали нашвидкуруч фарбували. А в Луганську і Донецьку навіть цього не робили, бо не встигли — бойовики їх швидко взяли під контроль. Виникає враження, що якщо зараз почнеться загострення і бойові дії, то будь-яке місто може миттєво перетворитись на Луганськ чи Донецьк — буде неготовим до бойових дій.
— Це дуже можливо, і якраз питання цивільної і територіальної оборони полягає в тому, що ми завжди будемо до цього готові, якщо зможемо реалізувати законопроєкт [Про територіальну оборону України № 4504]. До війни не можна підготуватись під час війни. До біди не можна підготуватись, коли біда вже прийшла. У нас створюються штаби ліквідації техногенних або природних катастроф уже після того, як щось трапилось. Але це ж можна передбачити і підготуватись. В нашому законопроекті ми до цього готуємо і підрозділи територіальної оборони (ТРО) і все населення України.

Наші сусіди-поляки активно використовують ТРО навіть під час пандемії. І ми теж це пропонували зробити ще в березні. Поляки набрали в підрозділи людей, які мають медичну освіту, провели додаткову підготовку і використовують їх для допомоги лікарям. Невже нам хтось забороняв зробити те саме? Призвати навіть за чинного законодавства людей з медичною освітою. У нас щорічно випускається 7−8 тис., інколи 10 тис. людей, які мають медичну освіту. Більшість з них не працюють лікарями. У нас запас лікарів — більше 400 тис. людей. За час пандемії 30 тис. лікарів звільнились, але ніхто не поповнив їхні ряди. Якби таких людей призивати, проводити коротку медичну додаткову підготовку — у них медична освіта є, їх вчили цьому 5−7 років! — і відправляти їх на посилення тих лікарів, які вже протягом більше ніж дев’яти місяців падають від втоми — це ж можна було зробити.

— Це був би дуже непопулярний політичний крок. Напередодні місцевих виборів влада, яка мобілізувала частину населення, суттєво втратила б в рейтингах.

— Але вона суттєво б збільшила свою спроможність до опору епідемії і могла б врятувати значно більше людей. Часом питання популярності і потрібності мають різне значення. Інколи влада вимушена іти на непопулярні кроки, якщо вона захищає власний народ.
Повний текст

Інф.: patrioty.org.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити