Народний депутат Мустафа Найем: Виклик Порошенку і Авакову. Про що говорять зіткнення в Черкасах
Обидва політики прекрасно вміють прораховувати сценарії. Але в цьому випадку явно переоцінили свій вплив і можливості
Зіткнення в Києві і в Черкасах – це виклик не тільки Петру Порошенку і його оточенню, а й Арсену Авакову і керівництву Нацполіції.
Обидва політики прекрасно вміють прораховувати сценарії. Але в цьому випадку явно переоцінили свій вплив і можливості, підставивши і себе, і своїх підлеглих, і державу в цілому.

Просто два факти.

1. Чи знав Арсен Аваков про підготовлювані акції Нацкорпусу в Києві і в Черкасах. Звісно, знав. Це його робота. Так само як знало про це все керівництво Національної поліції. Знали, коли прийдуть, куди прийдуть і приблизно скільки осіб. Всі, все прекрасно знали і розуміли, але не знали, чим це може закінчитися, і які будуть наслідки. Сподівалися, що хаос і протест можна контролювати.

2. Чи знав Петро Порошенко, що його друг, партнер і підлеглий Олег Гладковський причетний до схем розкрадань в «Укроборонпромі». Звісно, знав. Тому що це його робота. Так само як знали про це в ГПУ і СБУ, про що не втомлюється повторювати Юрій Луценко. Знали, хто причетний, звідки йде контрабанда і скільки осідає в кишенях. Але не думали, що про це напишуть журналісти, і це призведе до протестів. Сподівалися, що дерибан можна контролювати.

Прорахувалися. Буває.

Ось тільки ціна цього "прорахунку" – ще один плювок в обличчя правоохоронним органам і ще один стусан країні і державі в цілому.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #1 Varnak 12.03.2019 18:45
"Гравці, які контролюють «Національний корпус», намагалися показати –вони здатні радикалізувати ситуацію, якщо їх не задовольнять результати виборів, переконаний експерт «Газети по-українськи» Віктор Таран. Політолог вважає, що це публічна демонстрація сили. Ситуація небезпечна – у країні, яка воює, не можна блокувати президента. «Національні дружини», зокрема у Черкасах, намагалися напасти на главу держави. Охороні й Порошенку вистачило мудрості не піддатися. Керівники місцевої поліції підіграли «Національним дружинам», переконаний експерт. Адже після подій у Києві поліція не могла не знати, що націоналісти поїхали до Черкас. Однак правоохоронці на заході були без спецзасобів. Хлопців били, заливали газом, але команди для адекватних дій вони не отримали. Поліція в Черкасах зіграла у піддавки. Загалом, українцям хочуть показати –суспільство радикалізується . Хоча насправді радикалів було небагато. Вони сильні, коли збираються разом. Але українці здатні не допустити цього, вважає політолог. Загалом же «Національні дружини» втратили політичні бали. Такі агресивні дії відштовхують людей. І на кандидатів у президенти сутички не вплинуть.

Про неприпустимість втягування силових структур у вибори пише газета «День». Видання нагадує, що мотивом нападу на поліцію дружин «Національного корпусу» став скандал в «Укроборонпромі ». При цьому, чомусь об’єктом гніву протестувальник ів стали поліцейські. «Залізна» логіка. Враховуючи те, що створення дружин «Національного корпусу» пов’язують з міністром Арсеном Аваковим, виникає відчуття, що 9 березня відбувся напад «своїх на своїх». Менш ніж за місяць до виборів. Для чого? Журналісти наголошують – на п’ятому році війни існує факт використання бойових дружин у політичних цілях. Димові шашки, сльозогінний газ, провокації до бійки виглядають цинічним антуражем на тлі виборів, які мають відбутися 31 березня. Чи усвідомлюють свою відповідальніст ь перед країною ті сили, які стояли за нападниками? Адже питання не лише в тому, за кого голосувати, а в тому, чи здатні владні еліти та суспільство не піддаватись анархічним провокаціям. Чи здатні українці поводитися не як малолітній неврастенік, а як зріла громадськість. Зрештою, поводитись, як політична нація, про яку, в тім числі, так багато говорили промовці на Майдані... Експерти видання зазначають, що якщо випустити «джина з пляшки», то назад його повернути дуже важко, а подеколи й неможливо. Це великий ризик – мати формування парамілітарних організацій під виглядом громадських рухів. Стаття називається «Гра з вогнем»."

Ірина Біла
12 Березень 2019
https://www.radiosvoboda.org/a/29815702.html
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити