Вознесіння Господнє в 2018 році віряни відзначають сьогодні, 17 травня
Кажуть, що в цей день Христос ходить серед людей і чує їхні прохання і молитви, тому обов'язково помоліться за здоров'я своїх рідних і привітайте з Вознесінням листівками і віршами.
Вважається, що з цього дня настає літо, можна більше не бояться похолодань, також дозволяється купатися в озерах і річках, пише «Сегодня».
Свято Вознесіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа традиційно відзначається на 40-й день після Великодня. Вознесіння знаменує собою останню путь Христа на небо, до Отця його для возз'єднання і триєдиного правління – Святого Духа, Бога-Сина і Бога-Отця. Повна назва свята – Вознесіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Вознесіння Господнє-2018: прикмети на 17 травня

Згідно слов'янської народної традиції, з цього дня весна закінчується і починається перехід до літа, тому вже можна не боятися похолодань.

Вважається, що якщо на Вознесіння гарна погода, то вона протримається до 21 листопада, Михайлового дня.

Дощовий день, згідно з прикметами, віщує неврожай і хвороби у худоби.

Якщо скупатися на Вознесіння в річці – здоров'я буде міцним.

Якщо курка знесла в цей день яйце, його потрібно підвісити під дахом будинку, щоб воно захищало мешканців від нещасть.

Вознесіння Ісуса Христа: історія свята

Церква згадує цього дня євангельські події, пов’язані з останнім моментом перебування Христа на землі. Весь цей час, згідно з релігійним вченням, Ісус Христос перебував на землі, будучи з учнями. Останній раз він з'явився апостолам в Єрусалимі. Після цього він благословив їх і став підніматися вгору, підносячись до Бога Отця.

Вознесіння як велике свято відзначається з IV століття. Воно триває десять днів. Закінчення (віддання) свята відзначається в п'ятницю сьомого тижня після Великодня.

У народному календарі день Вознесіння Господнє було днем ​​пам'яті померлих батьків і предків, а також польових духів. Для того, щоб умилостивити їх, віряни пекли млинці, варили яйця, смажили яєчню і їли все це вдома і в полі, в перервах між роботою, оскільки свято Вознесіння збігається з розпалом польових робіт.

На згадку Вознесіння Господнього пекли великі довгасті пироги, верхня кірка яких викладалася поперек поперечинами (не більше семи, так як вважалося, що є сім небес). Ці пироги приносилися в церкву, і над ними здійснювали молебень, після чого одна частина їх віддавалася притчу, а інша – жебракам. Ці пироги називалися драбинками, лестовка, лествицями.

Вознесіння Господнього вважається останнім весняним святом. «Весна про Вознесіння на небо підноситься – на відпочинок в рай пресвітлий проситься!».

Вознесіння Господнє 2018: чого не можна робити

У цей радісний день потрібно постаратися дотримати в душі мир і спокій. Постарайтеся не сваритися з близькими, зробити щось добре для них.

Церква також в цей день не рекомендує займатися важкою «чорною» працею. Однак не варто перекладати свою роботу на інших, просто постарайтеся перенести її на інший день, а цей присвятити молитві і духовного просвітлення.

У цей день не можна вимовляти фразу «Христос Воскрес», оскільки в Вознесіння з храмів виносять Плащаницю. Зустрічається помилкове народне повір'я, що в Вознесіння потрібно обов'язково пом'янути померлих предків.

У Вознесіння Господнє не можна думати про погане. Замість цього радять згадати померлих родичів. Цей день також краще провести в колі сім'ї.

За старих часів заборонялося кидати сміття і плювати на вулицю, тому що «можна потрапити в Христа, який приходить в будинки під виглядом жебрака».

Інф.: vgolos.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити