Учені всього світу намагаються знайти відповідь на болюче всіх питання: як жити довше?
Численні дослідження підтверджують, що людина може жити 120-140 років, або навіть більше.
Бракує одного - точної та детальної "інструкції з експлуатації тіла".
І все ж деякі закони довголіття вченим вдалося вивести.
Продовжити життя хоча б на 10-15 років цілком реально.
 
Щоденна годинна прогулянка або легкий фітнес протягом того ж часу допоможе продовжити життя на 4,5 роки. Учені з Гарвардської медичної школи проаналізували розпорядок дня і стан здоров'я 650 тисяч американців старше 40 років за десятиліття. Людей розділили на групи за трьома показниками: індексом маси тіла, віком і обсягом виконуваних фізичних навантажень. Порівняльний аналіз показав: ті, хто робив зарядку чи гуляв 2,5 години на тиждень, в середньому жили на 3,4 роки довше. А ось збільшення активності до 7,5 години - неважливо, прогулянки це або легкі фізичні вправи, - приносили додаткові 4,5 роки життя. І все це незалежно від маси тіла. Дослідження показало, що стрункі пасивні люди жили на 3 роки менше, ніж повні, що займалися спортом.
 
Канадські вчені дійшли висновку, що правильний раціон може продовжити життя на 10 років. Вони протестували різні типи харчування, і виявилося, що люди, які вибирають дієту, близьку до середземноморської (з великою кількістю овочів, фруктів, горіхів, риби та кисломолочних продуктів), менше схильні до онкологічних і серцево-судинних захворювань.
 
А ось японські вчені 12 років спостерігали 50 тисяч людей у віці від 40 до 79 років і дійшли висновку, що маса тіла відіграє ключове значення в тривалості життя. Вони помітили, що ті, у кого до 40 років з'являється невеликий надлишок ваги (ІМТ 25-30), живуть в середньому на 6-7 років довше дуже «струнких». Худими вважаються люди з ІМТ (індекс маси тіла) менше 18,5 (норма - 18,5-25).
 
Семирічне спостереження за 150 добровольцями показало, що громадська діяльність здатна значно продовжити життя. Протягом декількох років медики перевіряли стан їхнього здоров'я і рівень соціальної активності. Виявилося, що більш товариські люди жили в середньому на 10 років довше, ніж інтроверти. Самотність так само шкідлива, як викурювання 15 сигарет на день або малорухливий спосіб життя. А психологи впевнені, що воно небезпечніше, ніж ожиріння.
 
Хочеш жити довго - навчайся! Віктор Ріос Рулл з університету Міннесоти і Джозеф Піжоан-Мас з CEMFI проаналізували вплив освіти і сімейного стану на довголіття на прикладі 26 тисяч осіб. Виявилося, що випускники коледжу в середньому живуть на 6,1 роки більше, ніж ті, хто закінчив тільки школу.
 
Важливим чинником виявилося і сімейний стан: чоловік у середньому живе на 2,5 роки довше холостого. А от жінкам шлюб додає лише один рік життя.
Одружений білий чоловік 50 років з дипломом коледжу, якщо він не курить, проживе в середньому на 11 років більше свого холостого і активно кращого однолітка, має лише шкільний атестат.
 
Доведено, що зловживання алкоголем і куріння скорочують життя в цілому на 20%. Позбувшись від цих звичок, можна продовжити життя на 14-16 років. Вчені з університету Торонто повідомляють, що кидати палити краще до 40 років, в цьому випадку є шанс прожити стільки ж, скільки люди, які ніколи не курили.
Багаторічні дослідження показали, що кинули палити у віці 35-44 років жили довше на 9 років тих, хто не зміг розлучитися з пристрастю. І якщо від куріння потрібно відмовитися повністю, то з алкоголем не обов'язково зав'язувати на всі 100%. Келих хорошого вина в тиждень не надає згубної дії на здоров'я.
 
Інф.: zdorovia.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити