У 2013 році виповнюється 100 років легендарному Дому поета, художника, мислителя Максиміліана Волошина у Коктебелі.
Цей Дім назавжди змінив долю тихого курортного селища, перетворивши його на один з культурних центрів не тільки Росії, але і Європи, та став символом свободи мислення і творчості.
Волошину вдалося створити тут унікальний осередок для зустрічей і спілкування, де панували неповторний стиль життя, атмосфера гостинності, високої культури і мистецтва. 
 
Дім Поета, як називали його сучасники, є не просто музеєм-меморіалом Волошина – цей музей чи не єдиний у світі зберігає чари і атмосферу Срібної доби. Адже кожен з тисяч його експонатів є свідком життя Максиміліана Волошина та його оточення.

В найтяжчі для мислячої інтелігенції 20-ті роки будинок Волошина був гостиною для вчених, літераторів, художників, артистів. Серед древніх кіммерійських ландшафтів, у домі, просякнутому гостинністю і свободою, вони могли творити, думати, говорити, не відчуваючи тиску і страху.    
 
Експонати Дому Поета не часто вибираються з рідних стін. Але зараз — особливий випадок. Виставка в НХМУ, присвячена 100-річчю Дому Максиміліана Волошина, представить унікальні артефакти з колекції музея: документи, особисті речі, графічні твори Максиміліана Волошина, у тому числі найбільшу роботу художника — триптих «Яйла», що ніколи не експонувався поза межами музею (глядачі побачать його щойно відреставрованим фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України).

Виставка відкриється 28 серпня у Національному художньому музеї України.

В рамках виставки 10.09.2013 об 11:00 відбудеться круглий стіл на тему "Місця пам'яті та культурна ідентичність".
 
Інф. "Волі народу"

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити