Олег Чорногуз: Читання - це повернення до багатства. Багатства духовного і вічного
Чому треба читати.
    Тому, щоб не стати обмеженим. Розумово. Читати треба завжди: щодня і всюди. Це не лише гімнастика мозку, а й поповнення інтелекту. Інтелект закладений у кожного. Тільки не кожний займається гімнастикою.      
    Не забувайте про кулінарію. Кулінарія - це Інтернет, а книжка – невичерпне джерело багатства, свіжості, оригінальності та індивідуалізму. Кулінарія - це місце, де випікаються напівфабрикати. Купив, прийшов і спік котлету від харчоблоку. А котлета від мами - це як читання від любові. Читання виробляє індивідуальність та енциклопедичність. Кулінарія позбавляє фантазії та індивідуальності. Інтернет розстрілює книжку. Читання народжує Інтернет. Вибирай із цих двох позицій те, що краще, і в цьому знайдеш відповідь. Книжка розвиває твій інтелект. Інтернет убиває твою індивідуальність. Ти стаєш сірим, як і інші сірі, що з тобою поруч.
     Читання – це поповнення знань. Інтернет - тільки твої сподівання, що ти поповниш свої знання за їх відсутності.
     Читання - це багата фантазія і безмежна уява. Ти в ній народжуєш свого Робінзона і свій “Острів скарбів”. А ще - вічність, як класику. Вічність Гомера і Геродота.
     Читання - це багата уява. Кіно чи Інтернет - це розчарування твоєї уяви. Вибирайте, що краще.

    Щоб не розчаровуватися - читай. Читай щодня і читай те, що тобі до душі і що збагатило тебе! Читай по кілька разів і в різні пори року. Від твого настрою і від місяців у роках, знайдений тобою алмаз у читанні: роман, повість, оповідання - заграють щоразу своєю новою гранню. Тоді - це класика. Тоді це повернення до багатства. Багатства духовного і вічного.
    Улюблених письменників  має бути небагато. Читай їх протягом усього життя. Читай і сприймай створене ними усе. Як справжнє вино. Не підробку. Вино, відстояне у віках.
    Не читай модного. З модним - знайомся. Модне - це бродіння вина, але не саме вино.
    Модне треба читати, як і знайомитися з першими краплями коньяку - на дні фужера. Але це не означає, що треба замовляти цілу пляшку і пити до дна. Можна отруїтися і скалічитися. Модне читай, вічне - перечитуй!

    Відстояне у роках, живе у століттях. Те, що писали в часи Тутанхамона і Нострадамуса чи Свіфта, п’ють і досі. Те, що не замовляють повторно, вмирає раніше автора.
    Захоплюватися модним - загубити ренесанс. Пізній, ранній чи високий. Модне можеш побачити на вулиці. Класику тільки у своїй уяві і в спадщині вічності.
   Сказане - стосується й України. Адже й ми хочемо вкласти у духовну світобудову свою цеглинку. А в безмежному Всесвіті духовності - запалити зірку під іменем Україна. На вічність.

    Не будь ловеласом у читанні. Знайомся з усіма, а залишайся з найкращим. Поміняй музикальний апарат у вухах, смартфон у руках, ноутбук на колінах. Поклади на те місце...  книжку. У метро, електричці, маршрутці. Це - сучасність. Те, що прочитаєш у книжці - вічність. Перед сном лягай із книжкою. З вечора знайдеш те, про що кажуть у народі: ранок виявився мудрішим вечора!

    Читання - це протилежність алкоголю і наркотикам. Коли п’єш чи колешся – з кожним днем стаєш примітивнішим. Коли кожний день читаєш – з кожним днем стаєш мудрішим.   
    Начитаного у славному товаристві сприймають за інтелектуала. Не начитаного – за його протилежність. Людина, яка читає все життя - енциклопедист. На схилі літ - не виключено - геній. Бо часто геніями не народжуються, а геніями стають. Стають завдяки праці і наполегливості.

   Олег Чорногуз, письменник
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити