Сьогодні - 70 років живій легенді української естрадної пісні Юрію Рибчинському!
Ю́рій Євгенович Рибчинський народився 22 травня 1945 року в Києві. Це видатний український поет, драматург, сценарист, заслужений діяч мистецтв України (1995), народний артист України (2000), один із основоположників сучасної української естрадної пісні.
Серйозно поезією він захопився в 60-ті роки ХХ ст. То був період високого піднесення й розквіту літературного жанру. Навчаючись у Київському університеті, Рибчинський друкує свої поезії в періодичних виданнях. Коли Юрію було вісімнадцять років, його твори з'явилися в популярному журналі "Юність" та газеті "Комсомольская правда". Відтоді ім'я Ю. Рибчинського стало відомим далеко за межами України.
З роками зростали популярність і авторитет Ю. Рибчинського, розширювалося коло композиторів, з якими він працював. Загалом їх понад 150.
Співпрацював з Володимиром Івасюком, Ігорем Покладом, Миколою Мозговим, Ігорем Шамо, Геннадієм Татарченком.
Його пісні в різні часи виконували: Ніна Матвієнко, Ярослав Євдокимов, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Софія Ротару (на фото), Анісімови Любов і Віктор, Таїсія Повалій, Йосип Кобзон, Наталія Бучинська, Наталія Могилевська, Руслана Лижичко, Павло Зібров, Тамара Гвердцителі, Валерій Леонтьєв, Олександр Малінін, Лоліта Мілявська, та інші.

Поета по праву називають одним з основоположників української естрадної пісні. Юрій Рибчинський пише для «зірок», але також наділений талантом відкривати нові імена.

У 2007 відбулася прем'єра рок-опери «Парфумер», лібретто до якої написав Юрій Рибчинський.

- Для мене батько це Батько! Це не поет, а Поет і навіть більше – ПОЕТ! Вчитель, наставник, друг, взірець! Завжди молодий і натхненний. Джентльмен і поліглот, гравець і філантроп. Всесвіт музики і поезії! Сьоодні Йому - 70 !!! Вогонь і воду він пройшов, а мідні труби його не бентежать. Простий і не такий як усі - ЮРІЙ РИБЧИНСЬКИЙ! З днем народження, Тато! - написав сьогодні на своїй сторінці у Facebook син ювіляра - поет, співак, народний депутат України Євген Рибчинський.

Редакція порталу "Воля народу" щиро вітає ювіляра і бажає здоров'я та нових творчих здобутків!

Ювілейний концерт Юрія Рибчинського (запис 2010 року):

Інф. з української Вікіпедії,
фото з альбому Юрія Рибчинського на його
сторінці у Facebook

Коментарі

 

Коментарі  

 
+1 #1 Don 22.05.2015 10:43
Слава Юрію Ртбчинськоиу!
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити