Нова влада повернула традицію гидкого спекулювання на мовному питанні а-ля Кучма-Янукович, - волонтерка Ярина Чорногуз
В Україні є консенсус, що українська мова потребує захисту.
У неділю, 31травня, акція під Офісом президента Весна_на_граніті призупинила своє фізичне перебування під Офісом президента.
Її учасники перейшли у формат руху, оскільки вести цілодобовий протест під тиском з боку поліцейських стало дедалі важче.

За час, який пройшов з тих пір, учасники протесту, що залишилися в Києві, відвідали акцію протесту проти внесення змін до мовного закону. Мова — це наша зброя в інформаційній війні з росією. Також вони збиралися біля Верховної Ради і Кабінету міністрів на акціях за відставку міністра МВС Арсена Авакова. Шляхом зайшли й на Банкову, оскільки президент несе особисту відповідальність за займання цією людиною посади. Поліцейське свавілля не має залишатися безкарним.

На 12 червня активісти анонсують другі Читання — вже не карантинні, але все ще на граніті. Прочитаємо твори про війну, окупацію і росію в їхній день. Нагадаємо президентові про справжнє обличчя ворога, щоб день росії залишився святом тільки в сусідній країні.

До Вашої уваги допис-звернення лідерки Руху "Весна на граніті", волонтерки-парамедика Ярини Чорногуз:

Зайшла сьогодні почитати новини. А там новина, що спікер Верховної ради України Дмитро Разумков заявив, що закон про мову треба змінювати. Той самий Закон про функціонування української мови як державної, над розборкою і просуванням якого працювала понад три роки (з 2015-го) громадська коаліція із експертів, активістів, громадських діячів. Історичний закон, власне кажучи.
У мене логічне запитання до спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова.
Ви серйозно вважаєте, що це найнагальніше питання, яке потребує зараз розгляду? Ви серйозно вважаєте, що питання мови - це те, що найбільше хвилює ваших і не ваших виборців? Вас не турбує, наприклад, що в державі, в якій ви стали владою, неефективно працює правоохоронна та судова система, які давно потребують реформ? Дороги вже всі поремонтували? Корупцію подолали? Економіку підняли? Незаконно утримуваних за ґратами добровольців по справі Шеремета, над якими аваков судилище влаштував, звільнили?

Поясніть мені, будь ласка, чому ви плюєте смішною брехнею в очі народові, кажучи, що у нас «тут говорять багатьма мовами», коли насправді йдеться тільки про постколоніальну домінацію у публічному просторі російської мови, яку ви хочете продовжити?
Поясніть, будь ласка, чому, коли одні громадяни України йдуть захищати нашу державу від ворога-окупанта Росії на фронт, ви собі дозволяєте здавати її ворогові в тилу? Будьмо відверті, Російська Федерація і Путін - це єдина зацікавлена сторона у внесенні змін до Закону про функціонування української мови як державної. Це вона просуває міф про «ущемльоннає рускаязичнає насєлєніє України», з яким абсолютна більшість навіть тих українців, які спокійно використовують у побуті російську мову, не бажають мати нічого спільного. Натомість усі в Україні мають консенсус, що українська мова потребує захисту. Окрім вас. Ви точно спікер Верховної Ради України, а не госдуми РФ? Нічого не переплутали?

Може, спробували б встановити логічний ланцюжок між потребою захисту української мови і потребою збройно захищати Україну на сьомий рік окупаційної війни, яку веде проти України Російська Федерація? Спробуйте, вам як амбітному політику пасувало би. Бо наразі виглядаєте як дрібний неосвічений, схильний до побрехеньок чиновник з оповідок Гоголя якоїсь там губернії із федерального округу.

Вибачте, після того, як нова влада першого року свого правління системними спробами намагається нівелювати історичний для України закон, після того, як ви повернули традицію гидкого спекулювання а-ля Кучма-Янукович на мовному питанні, у мене немає для вас нічого окрім цього жесту. Мені бридко, що я вже вкотре мушу вдаватися до нього, бо за такі речі, як оце ви виробляєте з намаганням хоч якось утиснути право громадян України  на захист української мови, взагалі то посилають матом.
Заберіть геть свої руки від української мови. Разом із Зеленським і Дубінським, у якого це вже, таке враження, сто п’ята спроба впхати зміни в закон, які нівелюють ефективність закону.
Займіться краще реформами, а не квотами на українську мову.

За інф. "Весна на граніті"

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити