Україна сьогодні святкує День Конституції
У столиці та інших містах країни відбудуться різні заходи з нагоди 23-ї річниці чинного Основного закону.
В Україні сьогодні, 28 червня, відзначають 23-ю річницю з моменту набуття чинності Конституції країни. День Конституції є державним святом, і тому 28 червня в Україні є офіційним вихідним днем. Зазначимо, що 28 червня – День Конституції – є єдиним державним святом, який закріплений у самій Конституції України.
Основний документ країни був прийнятий Верховною Радою в ніч на 28 червня 1996 року - на п'ятий рік після проголошення незалежності України. Після майже доби безперервної роботи в сесійній залі народні депутати все ж прийняли документ 315 голосами. В ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою у складі України. При цьому Україна була останньою з колишніх радянських республік, яка прийняла нову Конституцію. У той же день Конституція України набула чинності. У ній передбачена жорстка процедура змін: для її зміни, залежно від розділу, потрібно від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу парламенту.

У Києві 28 червня з нагоди Дня Конституції України відбудеться ряд святкових заходів. Як повідомили УНІАН у прес-службі КМДА, з нагоди свята заплановано покладання квітів, проведення фотовиставок, показ науково-пізнавальних фільмів, концерти, пішохідна екскурсія, легкоатлетичний пробіг тощо. Згідно з планом, 28 червня відбудеться церемонія покладання квітів до пам'ятника гетьману Пилипу Орлику, а також до пам'ятників та пам'ятних знаків видатним історичним діячам українського державотворення у всіх районах Києва. В цей же день організують пішохідну екскурсію «Володимирський шлях Михайла Грушевського». У Центральному парку культури та відпочинку (біля Арки дружби народів) 28 червня відбудеться патріотичний захід «Перемога нескорених».

Урочисті заходи з нагоди 23-ї річниці Конституції України за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості 28 червня відбудуться у всіх районах столиці. Крім того, до Дня Конституції, 20 червня відкрилася фотовиставка в Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця», яка працюватиме до 2 липня. У центральних міських і районних бібліотеках стартував цикл заходів, спрямованих на поширення знань про історію конституціоналізму, формування правової культури, виховання громадянської свідомості та повагу до Основного Закону України.

Заходи триватимуть до 30 червня. На час підготовки та проведення заходів у разі необхідності можливі обмеження руху транспорту, а також будуть внесені зміни в роботу міського пасажирського транспорту, про що буде повідомлено додатково.

Інф.: unian.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити