З давніх давен в Україні-Русі Володимирам давали прізвиська, цю традицію народ зберіг і до тепер. Був Володимир Мономах, Володимир Великий, а тепер до цього ряду прагне затесатися і президент Росії Путін, якому українці вже дали влучну кликуху Володимир Huilo.
Підказали всім це прізвисько футбольні вболівальники. Після того, як співанку "Путін – Huilo" 30 березня уперше виконали у Харкові на спільному марші фанати «Металіста» і «Шахтаря», вона миттєво стала народною піснею, яку підхопили не лише шанувальники футболу, а й усі противники агресивної політики Владіміра Путіна як в Україні, так і за її межами. Тепер варто лише набрати у пошуковій системі мережі тренд «Huilo», як світова павутина видасть три з половиною мільйони повідомлень, що це саме Путін.

Визнають це навіть росіяни. Ось який курйозний випадок трапився 30 квітня у Москві. Там на на Красній площі поліція затримала пікетника, який тримав плакат із написом «х*йло». Стражі порядку склали протокол щодо порушення кримінальної справи за статтею «образа президента». На заяву затриманого, що він не писав ніяких прізвищ, черговий поліцейський чітко відповів: «Усі й так чудово знають, хто у нас х*йло!». А 27 липня московська поліція заарештувала шістьох активістів з українською символікою, які хотіли здійснити прогулянку Тверською вулицею на знак підтримки України. Уже у автозаку, затримані заспівали «Путін – Huilo».

В Україні ця співанка звучить на всіх акціях протесту проти російської агресії. Численні білборди прикрашені добре знайомим усім написом «ПТН ХЛО» з улюбленої  пісеньки про президента сусідньої держави «Ла-ла-ла-ла-ла». Цими словами прикрашені футболки, кухлі та всілякі вироби. Нещодавно у футболці з таким написом з’явилася у Верховній Раді письменниця Марія Матіос. Свій вчинок вона пояснила журналістам: «Адже я народний депутат, а народ думає так, як написано у мене на футболці. Це всього-на-всього підтримка народного думки». А цими днями на блокпости для  охорони Одещини від терористів вирушили шість нових пікапів-вседорожників Nissan NP 300 із номерами «ПТН ХЛО».     

Однодумцями українців тепер стали і жителі усіх континентів. Разом скандують Варшава і Нью-Йорк, Токіо і Канада, Аргентина й Австралія: «Путін - х*ло!». Пісня швидко стала хітом, а у червні у Лос-Анджелесі з'явився перший її запис, виконаний за участю українських туристів. Ремікс цієї пісні створив відомий нідерландський DJ-продюссер Hardwell у рамках фестивалю Tomorrowland. Фани тбіліського «Динамо» співали цю пісню на матчі Ліги Чемпіонів. Вигуками «Путін — х*йло!» зустріли 7 липня у Болгарії міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова. Навіть у Вікіпедії з’явилася сторінка з поясненням, що «Путін - ху*ло» - це українська народна пісня.

А дотепники-одесити примудрилися піднести цей слоган до зоряних висот. За ініціативою корінного одесита народного депутата Андрія Юсова міжнародна організація «White Dwarf Research Corporation» одній із зірок дала назву «Putin-Huilo». Її номер у міжнародному каталозі: KIC 9696936. «Путін – не просто відомий диктатор чи українська народна пісня, а тепер це ще й справжня зірка космічного масштабу», – каже Андрій.

Водночас фольклор поповнила сила-силенна нових анекдотів про Путіна.

Сидять двоє ув’язнених, один в іншого питає:

- Тебе за що посадили?

- Я створив комікс, де написав, що наш президент - x*йлo.

- І за якою статтею - хуліганство чи екстремізм?

- Ні, за статтею – розголошення державної таємниці!

А ще росіяни вважають, що тепер слово "x*йлo" слід писати з великої літери. Як-не-як, глава держави.

Сергій Горицвіт, незалежний журналіст,
для "Волі народу"

На світлинах: автівки для охорони Одещини від терористів, від Брюсселя до Кремля всюди чутно Ла-ла-ла
Фото із соціальних мереж

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити