Всі покоління наших співвітчизників мали свої війни. У цьому трагізм, - Володимир Старовойт
У Києві на Оболоні, як уже повідомляв портал ВН, 9 жовтня 2014 відкрили пам’ятник "тим, хто виконав обов’язок, зберігши честь і гідність". Саме такі слова викарбувано на його постаменті. На ньому  - солдат з автоматом, який крізь час протягує українцям руку допомоги і захисту. Пам’ятник встановлено за ініціативою Спілки ветеранів Афганістану Оболонського району Києва за сприяння керівника Соціального Центру "Перспектива-Оболонь" Володимира Старовойта.
9 жовтня у столиці України – Києві був теплий, сонячний, осінній день. Саме в цей день мешканці Оболоні зібрались на вулиці Мате Залки, 5, щоб віддати данину героям, відкрити пам’ятник  героїчним борцям за честь та гідність України та українців.





Безпосередній учасник акції, один з ініціаторів відкриття монумента, відомий громадський діяч, політик, кандидат у народні депутати від "Батьківщини" по 217 виборчому округу (Оболонь) Володимир Старовойт розповів:
 - У цьому році була річниця виведення радянських військ із Афганістану. На Оболоні мешкають дуже багато воїнів–інтернаціоналістів. Було ще більше, але військові поранення, каліцтво, хвороби дають про себе знати. І хлопці, на жаль, ідуть в небуття… Все розумієш, але примиритися з цим дуже важко. Щоб віддати їм належне, планували побудувати на їхню честь пам’ятник. Річниця була приводом.
Кажуть, що нібито відкриття приурочене до виборчої кампанії? Ні. Вихід військ завершився зимою (лютий 1989 року). Саме зимою і планували встановлення пам’ятного знака, або пам’ятника.  Але матінка Історія внесла свої корективи і зламала плани.  Україна переживала Євромайдан, Революцію. Можна сказати - її кульмінацію. Про парламентські перегони тоді ніхто не говорив. Тому не все сталося як гадалося. Плани скоригували і впоралися до осені - жовтня.

  Планували пам’ятник  афганцям, але логіка сьогоднішньої акції, її зміст вийшов за афганські межі. Євромайдан – революція гідності. За якихось півроку Україна дуже змінилася. Змінилися і ми. Війна на Сході також сприяла цьому. Ми побачили, як мобілізувалася нація від малого до великого, від юного до дідуся. Не можу не сказати про ветеранів Великої Вітчизняної, на жаль їх залишилось не так багато. Вони істина сіль землі. Не дивлячись на вік, роблять усе для перемоги. Ну, і сьогоднішні воїни, котрі воюють на сході України - це усі герої. Тому ми переосмислили концепцію пам’ятника. Ми присвятили його подвигу українців  різних поколінь «і мертвим і живим». Це пам’ятник честі і гідності як знак шани людям, які загинули і вижили під час Другої світової війни, в Афганістані, на Сході України в зоні АТО.

    Маємо трагічно-героїчну долю. Цей пам’ятник - данина воїнам різних поколінь. Так сталося, що всі покоління наших  співвітчизників мали свої війни. В цьому трагізм. І в цих війнах вони продемонстрували найкращі людські якості: самопожертву і героїзм у сполученні з честю та гідністю. В цьому – героїзм. Саме це генетично їх поєднує.
Моє покоління брало приклад з воїнів Великої Вітчизняної, покоління сімдесятих - з «воїнів-"афганців", сьогоднішнє покоління - з бійців АТО. Цей пам’ятник буде виконувати велику виховну роль, нагадуючи прийдешнім  поколінням про цей священний зв’язок.  І саме тому я задоволений, що брав учать у його створенні, - підсумовує Володимир Старовойт.
  
У цій зворушливій акції взяло участь багато людей: керівництво району, представники ділових кіл, політичних сил, громадських організацій, духовенство, ветерани ВВВ, воїни-афганці, солдати ЗСУ, учасники АТО, бійці добровольчих загонів, волонтери, жителі району та міста.
Виступили представники влади, громадські активісти. Під час акції прогримів військовий салют, проведено молебень, освячення пам'ятника та покладання квітів до монументу.








Влад Білоцерківець. журналіст, для "Волі народу"
Київ, Оболонь
09.10.14
Фото автора

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити