"Їм що, немає там чим зайнятися, у тій Росії?" - студент Арамаїс Мірак'ян, білорус вірменського походження
Це були погрози, і це як мінімум неприємно. Але жоден з цих людей не був з Білорусі.
Він хотів чашку чаю і замовив її білоруською мовою у столиці Білорусі Мінську, але касирка хотіла розмовляти російською. Касирка збиралася викликати охорону. Інцидент, який студент журналістики Арамаїс Мірак'ян описав на своїй сторінці в мережі фейсбук, викликав бурхливі реакції – аж до погроз із боку Росії, де член Державної думи закликав владу Білорусі вжити заходи проти того, що, як стверджує законодавець, дискримінує російську мову.
Мінчанин Арамаїс Міракян розповів білоруській службі Радіо Свобода, що відчуває людина, яку обговорюють у російській Раді федерацій.

11 лютого мінчанин Арамаїс Міракʼян зайшов до фірмового магазину «Комунарка» на вулиці Червоній випити чаю. Замовив по-білоруськи, на що несподівано отримав від касирки пропозицію говорити по-російськи, бо «у нас дві державні мови». На зауваження Мірак’яна, що він говорить «не по-китайськи, і не по-чеськи, а однією із державних мов», касирка пригрозила, що викличе охорону. Конфлікт вдалося вирішити за допомогою адміністратора, молодої дівчини, яка звернулася до відвідувача білоруською і дуже просила не писати скаргу.

«Адміністратор дуже вибачалася. Я завжди остовпіваю від хамства. Лист керівництву «Комунарки» я направлю обов’язково», – написав Арамаїс про цю історію на своїй фейсбучній сторінці.

«Приходило по 80 повідомлень за хвилину»

Хоча під його постом було чимало слів підтримки, зокрема від українців, росіяни відчули себе «дискримінованими» і почали посилати відверті погрози, долучилися і провідні російські ЗМІ.

Відреагував на пост Мірак’яна навіть член Ради федерації Росії сенатор Ігор Морозов.

«Поява негативних процесів щодо російської мови, нехай навіть на побутовому рівні, це нове явище, повз яке керівництво Білорусі не повинно проходити, – заявив Морозов в розмові з виданням «Взгляд». – Його треба жорстко контролювати владі, в тому числі і на законодавчому рівні».

«Людина, яка сходила просто попити чаю в кафе, відчуває себе так, ніби вона потрапила у країну абсурду, – говорить Мірак’ян. – Типу «ніфіга собі сходив за хлібом». Я очікував чого завгодно. Коли я розміщував цей пост, то розумів, що буде резонанс. Але якби мені хтось сказав, що на це відреагує верхня палата російського парламенту, я не знаю, що б відповів такій людині. Я б не сказав, що мене це лякає. Дивує швидше. Їм що, немає там чим зайнятися, у тій Росії? У них іде конституційна реформа, а вони переймаються тим, хто там в Білорусі чай собі замовляє».

Колотнеча навколо вчинку Мірак’яна не обмежується публікаціями в ЗМІ і перепостами його повідомлення. Протягом останніх декількох днів мінчанин отримав сотні критичних повідомлень від росіян. Деякі з них, за словами Міракяна, містили погрози.

Це були погрози, і це як мінімум неприємно. Але жоден з цих людей не був з Білорусі

«Коли вчора про мене написала Lenta.ru, почалася атака. Їх спочатку було дуже-дуже багато. За 80 повідомлень за хвилину. Я, може, з п’ять сотень видалив коментарів. У приватні повідомлення також писали. «Ми тебе знайдемо, ми тебе вб’ємо, ми знаємо, де ти живеш». І так далі. Це були погрози, і це як мінімум неприємно. Але жоден з цих людей не був з Білорусі, тому мені не страшно ходити по вулицях. Я не боюся за свою безпеку», – зауважує Араміас Мірак’ян.

Звертатися до білоруських правоохоронців із проханням розібратися Міракʼян поки не планує. Каже, що не бачить в цьому сенсу. Тим більше, що загрози вже перестали надходити. Нової хвилі він чекає після публікації інтерв’ю з ним на російському сайті M.News World, куратором якого є двоюрідний брат Бориса Нємцова Ігор Ейдман. Це російськомовне видання було єдиним, яке взяло коментар в Мірак’яна. Інші обмежилися передруком його повідомлення у фейсбуці.

Інцидент відбувається на тлі напружених стосунків між Мінськом та Москвою через ціни на енергоносії та перспективу поглиблення інтеграції слов’янських сусідів. Президент Білорусі Олександр Лукашенко чинить опір російському підштовхуванню до тісніших зв’язків у рамках союзного договору 1997 року, припускаючи, що Росія хоче поглинути Білорусь, а Росія скоротила енергопостачання для свого меншого сусіда на початку року.

Повний текст

Читайте також:  Студент Мірак'ян білоруською попросив у мінському кафе чаю, у Совфед РФ назвали це націоналізмом і звинуватили в усьому Україну - ТУТ

Інф.: radiosvoboda.org

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити