Традиційно третього четверга травня українці по всьому світу одягають вишивані сорочки на знак єдності та підтримки одне одного
Цього року все буде по-іншому.
21 травня не проводитимемо масових заходів, а також дотримуватимемось всіх медичних рекомендацій на період пандемії. Разом з тим, українцям у такий кризовий період особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки, – йдеться на сторінці ініціаторів Всесвітнього дня вишиванки.
Саме тому цьогоріч плануємо безліч онлайн акцій, про які повідомимо згодом, а вас закликаємо одягнути вишиванки за будь-яких умовах: вдома, якщо карантин триватиме, або на роботі в посткарантинний період.

День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу

Пандемія дала можливість зупинитися та осмислити, що насправді важливо – турбота про старше покоління та виховання освіченого, гуманного наступного.

– Закликаємо кожного присвятити карантинний період дослідженню власного роду. Формування дерева роду – не тільки захоплива справа, це – вкрай важлива складова повернення історичної пам’яті цілого народу, – звертаються до українців. – Розпитайте у старших родичів про своїх пра-пра, звідки вони родом, ким були і які насправді мали прізвища. Ви відкриєте для себе багато несподіваних фактів про примусові переселення, зросійщення, участь у визвольній боротьбі, репресіях, втратах родини під час голодоморів. Разом з тим, ви відшукаєте у своїх родоводах і видатних науковців, лікарів, митців, військових – родичів, які насправді були героями свого часу.

До Дня вишиванки кияни долучаються до флешмобу в мережі Facebook, викладаючи фото у вишиванках з тегом Флешмоб #Моя_вишиванка не обмежує учасників ні в творчості, ні в форматах: публікуйте фото, відео, вірші, розповіді, малюнки, пісні і танці, присвячені вишиванці – берегині українського роду! Не забуваємо ставити хештег #Моя_вишиванка та поширювати дописи у спільноті Все буде Добре! ОК!

Також цього дня, 21 травня, на сторінці Всесвітній день вишиванки підготували особливу онлайн програму. Зокрема, показ фільму «Спадок нації» Лесі Воронюк. Ідея стрічки полягає в тому, що вишита сорочка є не тільки матеріальною, а й духовною спадщиною українського народу. У фільмі органічно переплетені дві площини. Перша, етнографічна, показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка: врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією… Вишита сорочка є не тільки частиною гардеробу кожного українця, але й символом та оберегом, який передається з покоління в покоління як безцінний скарб. Вишиванка – це символ, який єднає українців і презентує Україну у світі, це генетичний код та дрес-код нації.

Інф.: kreschatic.kiev.uaКоментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити