В Інтернеті стартував флешмоб про українську мову
Переходь на українську! В Інтернеті набирає популярності нова естафета - спілкуватися виключно українською!
Учасники розповідають, як вони починали вивчати мову, а згодом і говорити. Наперододні - в Міжнародний день рідної мови Анна Демиденко долучилася до учасників нового флешмобу.
Проект "Переходь на українську" існує чотири місяці. Ініціатори - подружня пара: Ярина Чорногуз і Олександр Іванов. На сторінці у Фейсбук вони викладають поради, як удосконалювати вимову, корисні програми для вивчення української. У групі вже 10 тисяч підписників. Власними силами створили кілька соціальних роликів. Відео набрало вже 150 тисяч переглядів.

"Після Майдану з початком війни дуже багато людей, серед наших знайомих зокрема теж - вирішили перейти на українську. Тобто це був такий поштовх і ми вирішили, що варто створити якусь спільноту, яка б підтримала, дала людям поради як краще це зробити", - говорить Ярина Чорногуз, киянка.

"В Україні, нічого приховувати, є проблема того, що багато людей не знає, не спілкується, або боїться спілкуватися українською мовою. І ми хотіли, щоб української мови в Україні було якомога більше", - говорить Олександр Іванов, киянин.

Однак, основним здобутком активісти вважають не популярність проекту, а історії людей, які надходять звідусіль.

"Це такий невеличкий подвиг кожної людини і я, буду відвертим - я цими людьми захоплююся", - говорить Олександр Іванов, киянин.

"Нам до речі щодня надходить там, ну не знаю... Дуже багато, правда? - По кілька історій щодня надходить", - говорить Ярина Чорногуз.

У Марини ще подекуди трапляються русизми. Українською говорить лише рік. У 2009 вона переїхала до Києва із Кривого Рогу.

"Місто Кривий Ріг - воно російськомовне. Дитсадочок - російською, школа російською. Всі друзі - російськомовні, мої батьки із села, але в городі, у місті - вони перейшли на російську мову, бо українська була тоді не в тренді, вважалося, що це селюцька мова", - говорить Марина Шеремет, волонтерка.

А коли почала волонтерити і їздити в АТО вирішила остаточно - відтепер українська. Разом із демобілізованими друзями-військовими щотижня влаштовує зустрічі зі школярами.

"Дебальцево. Я знаходилась в Артемівську, я зустрічала наших хлопців. Бо вони всі йщли розбиті, розтрощені, пошматовані. І коли я їх там зустрічала - мені стало неймовірно соромно балакати російською. Купила українські книжки, твори і почала читати вслух - вголос-вголос", - говорить Марина Шеремет, волонтерка.

Для вивчення рідної мови у багатьох містах України волонтери відкрили безкоштовні курси. У Києві зареєструвалося вже 700 слухачів. У Харкові сьогодні стартував Мово-марафон - 21 день українською.

Інф.: podrobnosti.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити