Журналіст Павло Січкар: Насправді брехня не в Конституції, вона прозвучала з уст президента
У своєму відеозверненні щодо запровадження в Україні ринку землі президент Зеленський, зокрема, заявив: "Я розповім вам про один із найбільших обманів, який навіть закріплений к Конституції. Це стаття Конституції про те, що земля є об'єктом права власності українського народу (ст. 13, - Ред.)... Але українці не є повноцінними власниками своєї землі, держава не надала їм такої можливості. Українці не можуть продавати чи купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення".

Але, насправді, брехня прозвучала з уст президента. Він свідомо змішав національну (публічну) власність на землю з приватною.
Стаття 14 Конституції гласить: Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Основна площа сільськогосподарських чорноземів зосереджена в територіальних громадах і має бути закріплена за ними як конституційними публічними власниками (ст. 142 Конституції). Лише вони можуть здавати землю в оренду фермерам. І саме вони мали б викупити земельні паї у селян.
Що ж стосується приватних земельних володінь, то Земельний кодекс (ст. 121) давно дозволяє кожному українцю безкоштовно отримати у власність для ведення особистого фермерського господарства земельну ділянку до 2 гектарів (без будь-якого ринку!).

Далі у своєму зверненні президент перерахував держави, в яких ринок землі існує. Серед них нібито Ізраїль та Білорусь. Але насправді там майже вся земля перебуває у державній власності.
Конституція Ізраїлю забороняє продаж землі.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко нещодавно дав українцям актуальну пораду: "Українська земля - це ваша найбільша цінність. Я б ніколи землю не продавав".

Тому Зеленський збрехав, ще й "підставив" Президента Білорусі, який застерігав його від фатальної помилки.

Президент - це, насамперед, гарант додержання Конституції. Але коли він називає брехливою Конституцію, на якій присягав - це дуже тривожний сигнал для суспільства.
Отже, вирішення органами влади питання землі як основного національного багатства - це, без перебільшення, момент істини для всіх нас.

Павло Січкар, журналіст, портал "Воля народу" 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити