АНДРІЙ ПОДЩИПКОВ НАЗВАВ СЕБЕ ЧИННИМ ВЛАСНИКОМ "112-ГО"
Колишній керівник "112-го" просить Володимира Зеленського як гаранта Конституції вжити "законних заходів із захисту його майнових прав".
Колишній топ-менеджер телеканалу «112 Україна» Андрій Подщипков записав відеозвернення, адресоване президентові Володимиру Зеленському, в якому назвав себе власником телеканалу та попросив захисту. Це ж відео він попросив вважати заявою в правоохоронні органи про вчинення злочину попередньою владою. Запис було оприлюднено на YouTube-каналі Андрія Подщипкова 16 липня.

У грудні 2018 року власником «112 Україна» став член політради партії «Опозиційна платформа – За життя» та давній політичний і бізнес-партнер Віктора Медведчука Тарас Козак. Телеканал обійшовся йому в 73 млн гривень, він купував його у громадянина Німеччини Едуарда Катца, який, за даними «Радіо Свобода», продавав уживані автомобілі.

При цьому Андрій Подщипков заявив, що він є кінцевим бенефіціаром і власником «112 Україна» в одній особі з початку заснування телеканалу і до теперішнього часу. «На мою думку, на каналі була вчинена незаконна зміна власника, інакше кажучи – рейдерське захоплення. Ваш попередник, з політичних мотивів і з метою утримання влади і впливу на громадян України, організував переслідування мене через призму загроз, а також штучно відкритих і сфальсифікованих кримінальних справ, домагаючись від мене згоди на продаж телеканалу, ринкова вартість якого наразі становить понад 30 млн доларів», – звернувся до президента Андрій Подщипков.

Він звинуватив у захопленні каналу «членів злочинної організації, які діють за попередньою змовою», що складається з Петра Порошенка і «його довірених осіб»: Єгора Бенкендорфа, Олександра Онищенка і Макара Пасенюка, керівників правоохоронних органів, Державної фіскальної служби, юристів, нотаріусів, членів Нацради по ТБ і радіо, а також осіб, які брали участь у перереєстрації каналу, – громадянина Німеччини Едуарда Катца і Тараса Козака.

У зв’язку з цим Андрій Подщипков попросив особистого втручання Володимира Зеленського як гаранта Конституції для вжиття законних заходів із захисту майнових прав і його права на свободу слова. Зокрема, він закликав накласти арешт на рахунки та майно телеканалу, а також надати державну охорону.

Примітно, що до весни 2014-го Андрій Подщипков володів тільки 0,01% однієї з юросіб телеканалу, рештою часткою володіла його сестра Ольга Зубрицька, дружина засновника «112 Україна» Віктора Зубрицького (креативний продюсер телеканалу). Останній минулого тижня дав два інтерв’ю – «Стране.юа» і «Детектору медіа», в яких назвав себе екс-власником телеканалу та запевняв, що Подщипков ніколи ним не володів. Також він попередив про «можливе рейдерське захоплення», в якому може бути задіяний Подщипков в інтересах якогоїсь впливової в Україні людини.

Андрій Подщипков нині є кандидатом у народні депутати за 223 округом (Шевченківського району Києва). Він балотується в Раду як самовисуванець. У короткій біографії на сайті ЦВК сказано, що він – житель села Новоселівка Полтавської області і є директором каналу «112 ТБ Європа». Також зазначено, що він 5 останніх років жив у Україні. Хоча в 2017-му він повідомляв, що перебуває за кордоном і просить політичного притулку в Бельгії.

До Євромайдану Подщипков був радником голови правління банку «Ринкові технології» (ліквідований Нацбанком), який пов’язували з екс-міністром МВС Віталієм Захарченком, справжнім власником телеканалу. Віктора Зубрицького міністр МВС Арсен Аваков називав медіакоординатором Віталія Захарченка. Зубрицький влітку 2014 року, після заведення МВС справи на нього, пішов із каналу і залишив країну. З 2016-го в ЗМІ повідомлялося про розлучення Зубрицького.

Нижче основні тези відеозвернення Андрія Подщипкова:

«Я є кінцевим бенефіціаром і власником телеканалу «112» в одній особі, з початку заснування і до теперішнього часу. Заявляю – на каналі була вчинена незаконна зміна власника, інакше кажучи, рейдерське захоплення.

Попередня влада з політичних мотивів організувала переслідування мене через призму загроз, а також відкритих і сфальсифікованих кримінальних справ, домагаючись від мене згоди на продаж телеканалу.

Поштовхом для таких незаконних дій стала моя відмова від виконання функцій, спрямованих на антипіар і дискредитацію опонентів влади.

Наразі редакційна політика телеканалу, на мою думку, перебуває під суворим контролем осіб, які злочинним шляхом заволоділи моїм майном в умовах фільтрації матеріалів і цензури контенту.

Прошу притягнути до кримінальної відповідальності групу осіб, які, на мою думку, діють у складі злочинної організації за попередньою змовою з першими особами держави 2015–2019 років, народними депутатами, керівниками та співробітниками правоохоронних органів, фіскальної служби, співробітниками Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України, нотаріусами та державними реєстраторами, за безпосередньої участі: колишнього працівника телеканалу Зубрицького Віктора Васильовича, керівників юридичної компанії Нарановича Олександра Борисовича та Сметани Василя Васильовича, працівників цієї компанії Ковальчука Андрія Олеговича, Єгоричева Павла Геннадійовича, Іванової Євгенії Сергіївни, Мазурака Віталія Олександровича, а також довірених осіб колишнього президента України Порошенка Петра Олексійовича – Бенкендорфа Єгора Андрійовича, Онищенка Олександра Романовича, Пасенюка Макара Юрійовича , а також осіб, які брали участь у подальшій перереєстрації юридичних осіб: громадянина Німеччини Катца Едуарда, народного депутата України Козака Тараса Романовича, чиї дії були спрямовані на заволодіння моїм майном, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді матеріальної та моральної шкоди мені, а також використання незалежного телеканалу у своїх цілях, за допомогою тиску на журналістів і створення необхідного контенту новинного каналу».

Інф.: telekritika.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити