ХТО І ЧОМУ В НИНІШНІЙ ВЛАДІ В УКРАЇНІ СПРИЯЄ РУЙНУВАННЮ ДРЕВНІХ ХРИСТЯНСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ ТА ІСТОРИЧНОЇ СПАДЩИНИ ДАВНЬОГО РОДУ УКРАЇНЦІВ?
На теренах славетної канівської землі Черкащини, наскрізь насиченої пам’ятками найрізноманітніших археологічних культур Трипільскої, Скіфської, Зарубинецької, Черняхівської, ранньослов’янської, давньоруської, козацькоїи доби планують збудувати гідроакумулювальну електростанцію (ГАЕС).
Гідроакумулюва́льна електроста́нція (ГАЕС)  — гідроелектрична станція, що використовується для вирівнювання добового графіка навантаження енергосистеми.
За повідомленням сайтів rian.com.ua та  energointel.com.ua в Україні перевиробництво електроенергії. Так, сайт energointel.com.ua пише: "Як то кажуть - нема лиха без добра. Завдяки кризі та зниженню попиту на електроенергію в Україні склалася парадоксальна ситуація - з'явилася надлишкова електроенергія! Електроенергії Україна виробляє значно більше, ніж споживає. Більшу частину  виробляють АЕС. Вночі рівень споживання падає, а станції продовжують працювати. Для балансу держава ввела пільговий нічний тариф. Електроенергія - товар, який поки ще не навчилися ефективно зберігати в великих кількостях і з мінімальними втратами. Не допомагає навіть збільшення експорту електроенергії за кордон. Тому при такій ситуації виникає необхідність зупинки енергогенеруючих потужностей, що веде в свою чергу до недоотримання прибутку за непродану електроенергію і як наслідок багатомільярдних збитків. Де ж вихід? ..."
Вихід знайшли: ЗАТОПИТИ БЕЗЦІННІ ІСТОРИЧНІ ЗЕМЛІ навколо  Переяслава та села Бучак, на прибережній смузі довжиною 6 і шириною 2,5 км, що потрапляє в майбутню зону забудови ГАЕС. Тарас Шевченко плекав тут своє творче натхнення і ростив свою любов до Рідної Нені України.
Біля села Бучак знаходиться 14 археологічних поселень, 5 городищ і 2 могильники. Вони репрезентують практично всі археологічні культури, відомі в Середній Наддніпрянщині: від Трипільської культури (4-е тис. до Різдва Христового) до Козацької доби (15-18 ст.). Унікальність Бучацького археологічного комплексу полягає не лише в його культурно-хронологічній повноті. Такий комплекс практично не має аналогів в Україні. Причому більша частина пам'яток досі не досліджена.

Цей край відігравав роль священного серця Руської Землі і в перші віки започаткування християнської релігії. Відомо, що в 10 – 11 століттях митрополія розміщувалась навіть не в Києві, а в Переяславлі Руськом (нині Переяслав-Хмельницький), що розміщений тут же, на протилежному лівому березі Дніпра. Один з перших митрополитів був тутешнім, русином. «Само огромное Трахтемировское городище, судя по довольно четким линиям оврагов внутри него, обладало сложной внутренней системой дополнительных сооружений. В срединной части у берега Днепра расположен древний монастырь, из которого вышел второй русский (а не грек) митрополит Руси» – пише Климент Смолятич (1147 г.).

Територія будівництва Канівської ГАЕС фактично збігається з південною частиною Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів». Отже може бути зруйнований і один з найдавніших печерних християнських монастирів на Русі – Зарубський Пречистенський монастир.  Серед тих, що входять святістю в глибину тисячоліть капищ і святилищ давніх культів та релігій, які хранять таємницю духовного подвижництва порожнини і келії доби Хрещення Русі.

Андрій Чайка, представник громадського руху соціальних ініціатив учасників бойових дій, ветеранів військової служби та  правоохоронних органів  міста Києва, який активно б’є на сполох, повідомляє: «Державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів», частину якого зруйнує забудова, створено Кабінетом Міністрів України ще в 1994 році. Відповідно є Постанова КМУ від 01.07.1994 р. № 446 і рішення Черкаського облвиконкому від 09.08.1994 р. № 3. Кручі Трахтемирової Луки - найбільша святиня для православних християн, адже вони зберігають сліди початків християнського чернечого подвижництва Давньої Русі. Саме тут виник Зарубський Пречистенський Печерний монастир - один з перших печерних християнських монастирів на Русі, ровесник Києво-Печерської лаври. Ми відстоювали МАЙДАН і сьогодні ми проливаємо свою кров  щоб залишити національні і релігійні святині шевченківського краю нашим дітям! Але це все буде зруйновано будівництвом Канівської ГАЕС. Україну очікує ще одне цвіле море замість новітнього музею?»  

Андрій Чайка в ході VI Всесвітнього форуму Українців у Києві в серпні 2016 поінформував делегатів, в тому числі і представників діаспори  про ситуацію, аби українці світу також могли висловити свій протест в подальшому і вплинути на хід подій. Проект побудови Канівської ГАЕС є прямим порушенням Закону України “Про охорону культурної спадщини” та “Про охорону навколишнього природного середовища” – наголошує Андрій Чайка

Наш спеціальний кореспондент ВН, заступник голови громадської організації Спілка вільних Людей «Сонце» Роман Колядюк повідомив, що VI Всесвітній форум Українців у сфері інформаційної політики наразі розглядає Резолюцію, в якій зазначено: «Ми, учасники секції інформаційної політики … дійшли до висновку щодо необхідності  досягнення зокрема цілей: єднання українського народу в єдину націю і збереження та розвиток українства у світі».

Роман Колядюк: «VI Всесвітній форум Українців проходив під гаслом Василя Симоненка: Народ мій є, народ мій завжди буде, ніщо не перекреслить мій народ!
Настоятель храму Благовіщеня Пресвятої Богородиці при Патріаршому соборі Воскресіння Христового, голова Комісії культури Київської архиєпархії УГКЦ владика Милян зазначив, що останнім часом про українців кажуть, що вони є містком між східною та західною цивілізацією. А правда полягає в тому, що українцям потрібно нагально саме створити єдину націю.  

Чи створимо ми націю на пустому місці? На Форумі багато говорилося про збереження української ідентичності. Яка може бути ідентичність без пам’яток культури і віри?
Україна є  загалом християнською і традиційно побожною. Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний підкреслив на відкритті VI Всесвітнього форуму Українців нашу прадавність і історичну тяглість від часів Гунів та Трипілля.

Виникає питання, чи можна зневажати і нищити власне коріння? Чи ті, хто схиляються до цього, іншого роду чи взагалі без нього?»
 З огляду на проект будівництва Бучацьке лісництво розпочало масову вирубку та розпродаж (на дрова) унікального грабового та букового лісу на території заповідної зони. Роботи з будівництва ГАЕС, які розпочалися в 1984 році, зупинили в 1992 році під час впровадження надзвичайних заходів стабілізації економіки України. Відповідно до розпорядження Кабміну, будівництво ГАЕС планували відновити в 2009 році. Фактичні роботи мали розпочатися навесні 2014 року. Міністр енергетики і вугільної промисловості часів президента Віктора Януковича Едуард Ставицький обіцяв, що перші 250 МВт електроенергії з ГАЕС українці отримають уже на початку 2017 року.

У 2016 році очікується початок підготовчих робіт для будівництва Канівської гідроакумулювальної електростанції: прокладання ліній електропостачання будівництва, лісорозчистка територій, кріплення берегів і захист археологічних пам’яток, розмітка геодезичних і будівельних осей, реконструкція автошляхів. Про це йдеться у відповіді Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на запит програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший».
Будівництво Канівської ГАЕС триватиме упродовж 2016–2022 років із почерговим щорічним введенням по одному гідроагрегату (починаючи з 2019 року) повідомляє Радіо Свобода.
Ми надалі будемо інформувати громадськість про розвиток подій навколо розбудови Канівської ГАЕС і в результаті – небезпеки затоплення історичної спадщини українського народу. Зупинимо бездуховність разом!

Кореспондент ВН Валерій Захарченко
Спеціальний кореспондент ВН Роман Колядюк
Фото кореспондент ВН Дарина Захарченко

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити