1 квітня Олександр Турчинов підписав закон, який має врятувати країну від економічного краху. Головна теза плану порятунку - зменшення витрат і збільшення надходжень у скарбницю. Політики називають ці заходи "непопулярними", і зазначають, що вони тимчасові.
Всі сукупні борги України майже рівні її річному бюджету. Щоб уникнути дефолту, депутати прийняли так званий "антикризовий закон", який набув чинності 1 квітня. Основна його теза - економити на витратах та збільшувати надходження до бюджету. 
Поповнювати казну за рахунок податків і акцизів, а також завдяки приватизації державних підприємств. Підвищення комунальних платежів теж не уникнути.
 
Газ та електроенергія для підприємств і населення подорожчає. Але мінімальні пенсії і зарплати залишаться поки що на рівні січня 2014-го року. Ще один спосіб заощадити, вважають в Кабміні, скоротити кількість держслужбовців. 10 відсотків чиновників підлягають звільненню. У силових структурах на двері покажуть 85 тисячам працівників. Планують заощадити таким чином більше 1 млрд гривень.
 
Скорочення торкнуться не тільки службовців. Переформатувати будуть і комунальні підприємства. Втім, оптимізація на дніпропетровських комунальних підприємствах почалася вже давно.
 
Також змінили принцип нарахування допомоги при народженні дитини. Незалежно від того перший дитина або третій, сім’я все одно отримає 41 000 гривень. Антикризові заходи парламентарії визнали «непопулярними, але необхідними». Експерти ж вважають їх достатніми, хоча і ввели податок на відсотки за депозитами, ліквідували спеціальні пенсії для депутатів і суддів і диференціювали ПДВ в залежності від доходів. Однак мають ще взятися за власників маєтків і літаків, ввести так званий «податок на розкіш».
 
Підтримати економіку країни повинні ще фінансові надходження від зарубіжних партнерів.
 
Якщо депутати приймуть ці закони, то вже на початку травня Україна отримає перші надходження. Загальний обсяг очікуваної фінансової допомоги — 13,5 мільярдів доларів.
 
Інф.: vkurse.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити