Гройсман анонсував передачу землі у власність територіальних громад
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував початок у лютому передачі землі у власність об’єднаних територіальних громад за межами населених пунктів.
"Я доручу Держгеокадастру відвести і передати всю землю в управління об’єднаним територіальним громадам. Нам не потрібно для цього ніяких змін у закони. Це означає, що буквально з лютого всі об’єднані громади зможуть почати проектування територій, які вони хочуть отримати у власність, а Держгеокадастр отримає від мене доручення передати їм цю землю», – сказав він журналістам під час недавньої робочої поїздки в Тернопіль.

Прем’єр також уточнив, що держава профінансує проекти відведення таких земель.

«Об’єднані територіальні громади управляють своєю територією тільки в межах населених пунктів. За їх межами землею, яка в принципі повинна належати громадам, управляє держава. Глави об’єднаних громад порушують питання про те, щоб повністю передати землю в управління цих громад», – пояснив прем’єр-міністр.

Він нагадав, що в парламенті ведуться дискусії з цього приводу, однак остаточного рішення народні депутати не знайшли.

«Спільно з Мінагропродом і Держгеокадастром ми знайшли рішення, яке не потребує змін до законодавства», – зазначив В.Гройсман.

Глава уряду уточнив: «Я також дам доручення Держгеокадастру погоджувати розподіл землі, яка зараз перебуває за межами об’єднаних громад, але в управлінні цього відомства, тільки з радою об’єднаних громад».

Коментар експерта:

- Гройсман демонструє правовий нігілізм або просто намагається зняти з себе (і з попередників) відповідальність за невиконання Конституції України. Згідно із 142 статтею Конституції земля і так з 1996 року перебуває у власності територіальних громад!
  Зверніть увагу: глава уряду визнає, що зміни законодавства для закріплення землі за громадами не потрібні! Тому й землю тергромадам-конституційним публічним власникам великодушно "передавати" не потрібно! Існування в державі чверть століття необлікованих земель - правовий нонсенс і легітимізація дерибану! І те, що нардепи у Раді теж не володіють цим питанням, дуже тривожитиь.
  Крім того, навіть така "несподівана доброта" урядовців є маніпулятивною, тому що примусово об'єднували неіснуючі тергромади, які не мають ні юридичного статусу, ні своїх статутів, ні (як бачимо) реєстрів своєї публічної власності!
  Також зверніть увагу, що говорячи про управління землею на місцевому рівні, Гройсман каже, що вона має бути в управліннні рад, тобто органів місцевого самоврядування, а не реальних конституційних публічних власників - територіальних громад. Це черговий прояв цинічного "наперсточництва" органів влади!

Павло Січкар, журналіст

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити