2 4 лютого 2023 року – у річницю початку повномасштабної війни Росії з Україною – у різних містах світу відбулися акції на підтримку України. У Росії, де після початку війни було ухвалено репресивні закони, які фактично забороняють мирний протест, тільки в деяких містах пройшли поодинокі пікети. Подивіться, як Україну підтримували у країнах, де таких законів немає.
У неділю, 29 січня, в День пам'яті Героїв Крут президент Володимир Зеленський вшанував пам'ять полеглих у боротьбі за незалежну Україну під час Української революції 1917-1921 років. Про це повідомляє пресслужба глави держави.
На Аскольдовій могилі у Києві Зеленський поклав квіти до пам'ятного хреста Героям Крут.
Глава держави зазначив, що, вшановуючи пам'ять Героїв Крут, ми пам'ятаємо свою історію, пишаємося, дякуємо та підтримуємо українську армію та разом наближаємо перемогу.
"Ліберальний імперіалізм" проти націоналізму
На яких ментальних засадах будуватиметься цивілізована російська державність?
Останнім часом я все більше боюся російських лібералів. Не пахолків Путіна, не відвертих нацистів і пропагандистів імперії, не націонал-більшовиків і не просто більшовиків, і не комедійних "ліберал-демократів" Жириновського, а саме лібералів, - пише на сторінках видання "День" Сергій Грабовський. - Точніше, тих, хто гучно зве себе лібералами. І ось чому. Цитую мовою оригіналу:
"В странах, где идеологической основой является "либерализм", нации, этносы и религии соседствуют как раз довольно благополучно; никакого распада страны в Канаде или Австралии не наблюдается. А вот там, где побеждает национализм, все всегда кончается освенцимом, сребреницей или руандой...
Після проголошення незалежності ЗМІ фактично опинилися в руках чужинців і використовуються для того, щоб виростити з молоді людей, які просто хочуть красиво жити.
Левко Лук’яненко для багатьох є моральним авторитетом, який віддав 25 років свого вільного життя за незалежність України. Логічно, що саме він є автором "Акта про незалежність України". За часів Радянського Союзу він був засуджений до страти, 72 дні перебував у камері смертників, натомість розстріл йому було замінено на 15 років позбавлення волі.
До 95-ї річниці бою під Крутами
Ростислав НОВОЖЕНЕЦЬ, заступник Голови Української Республіканської партії, для Волі народу
Чи застраховані ми нині від нових Крут? З певністю можна сказати, що так! Просто бою не буде! Адже, ворог давно вийшов з троянського коня, а нащадки сумнозвісного Муравйова вже опанували сучасне українське військо.
Прийдімо до тями! Це вам не хворобливі фантазії американського генерала, що з вигуком “росіяни ідуть!” вистрибнув через вікно. Це гірка реальність! Росіяни вже тут! Міністр оборони України – етнічний росіянин Павло Лєбєдєв, родом з Краснодарського краю РФ; командуваач Сухопутних військ ЗСУ – росіянин Генадій Воробйов з Грузії; командувач Повітряних сил ЗСУ – росіянин Юрій Байдак з Івановської області РФ; командувач Військово-Морських сил ЗСУ – росіянин Юрій Іль’їн з Білорусі.
Українська інтелігенція гідно представлена… мадагаскарськими лемурами
Коли ми виходимо зі своїх шкарлуп, оглядаємось довкола, задаємось питаннями "а ля" хто ми, що ми, як ми, куди ми, чому ми і т.п.? Кілька століть тому потреба і суспільний попит на відповіді, спровоковані вищезгаданими запитаннями, породили специфічний соціальний прошарок — інтелігенцію. Наша базова проблема полягає в тому, що до впливових у нашому суспільстві органів та інституцій у більшості своїй добираються лише більш чи менш відгодовані і причесані... якби це... не-інтелігенти...
Країна відчайдушно потребує відповідей, які інтелігенція покликана щонайменше починати формулювати і озвучувати. Її роль — у площині генерування енергії, а не в її без-, а часами і контрпродуктивного споживання.
Аскольд ЛОЗИНСЬКИЙ, Президент Світового Конгресу Українців (1998-2008)
“Українська Правда” на своєму сайті під рубрикою “Історична правда” опублікувала статтю відомого своїми обвинуваченнями проти українців, а зокрема українських націоналістів і ОУН, заробітчанина єврейської індустрії “Голокосту”, канадця, американця, українця з званням професора Університету Альберта, Джона-Пола Химки (так написано в УП, хоч, здається, правильно Гімка) про погром у Львові 1941 року.
Немає сумніву, що такий погром, зокрема над єврейськими інтелектуалами, відбувся у перших днях липня 1941 року. Питання тільки хто його скоїв.
Дякуй своїй долі!
В останній закордонній поїздці я прочитав у місцевій газеті чи то анекдот, чи то бувальщину, чи то закодований месседж мені особисто від невідомого адресата (правда, я здогадуюсь, хто він).
Отже, новорічна ніч, молодика очікує в ресторані чудова дівчина, яку він насилу умовив разом зустріти бій курантів. До бою залишається хвилин десять. А він ніяк не може припаркуватися - вже годину кружляє навколо кварталу, але всі місця забиті. Він розуміє, що дівчина не простить, і тому волає до останньої інстанції - до Всевишнього: "Господи, допоможи мені! І тоді після Нового Року я кину пити, займуся благодійністю, буду добрий, справедливий і милосердний!". І, о диво!
У світі немає аналогів Запорізькій Січі та УПА
Зараз потрібно згуртуватися всім, хто відчуває себе українцем. Про це заявив у Львові політв’язень, сотенний УПА Мирослав Симчич.
Він підкреслив, що боротьба до повної перемоги не завершена. "Запорізька Січ і УПА – це одиниці, яким нема аналогів у цілому світі. УПА – це була держава без держави, яка впродовж десятиліття вела боротьбу із московською системою. Ми будемо продовжувати боротьбу далі до повної перемоги, бо державу маємо, але в нашій структурі є більшовицька номенклатура, яка розкрадає нашу державу", – сказав Мирослав Симчич.
Він також зазначив, що все, що було здобуто за роки незалежності, втрачено за останні роки. "Небезпека для нашої країни зараз велика. Тепер потрібно згуртуватися всім, хто відчуває себе українцем", – переконаний Мирослав Симчич. Інф.: "За вільну Україну+"
У нашій країні панує хибне переконання, що представники Верховної Ради мають задовольняти місцеві потреби.
Під час передвиборної кампанії з вуст кандидатів часто можна було почути пісню про їхні заслуги перед певною місцевістю – прокладання та освітлення доріг, побудова дитячих майданчиків, шкіл тощо.
У політиці, як і в економіці, мислення державних мужів повинно бути довготерміновим.
Народний депутат повинен думати категоріями всієї держави, категоріями блага для всього народу, а не тільки для якоїсь групи чи регіону.
|
|