Путін назвав НАТО атавізмом "холодної війни"
Президент Росії Володимир Путін називає НАТО атавізмом "холодної війни" і сподівається, що альянс трансформується в "чисто" політичну організацію. Путін заявив, що Росія хотіла б, щоб НАТО не виходила за рамки. Як повідомили УНІАН у прес-службі Кремля, про це він сказав у Таджикистані під час зустрічі з військовослужбовцями російської військової бази.
"Я вважаю, що НАТО, яка склалася за часів "холодної війни", свою основну функцію давно втратила і не зрозуміло, заради чого вона існує сьогодні", - сказав В. Путін. Він зазначив, що немає протистояння двох систем, які одна з одною б змагалися.
"Для чого вона залишається - донині, незрозуміло. Я вважаю, що це в значній мірі атавізм холодної війни", - додав В. Путін.

При цьому він підкреслив, що існування цього блоку - геополітична реальність і Росія повинна з цим рахуватися.
 
Російський президент зазначив, що альянс може грати позитивну роль, якщо діє за дорученням Ради Безпеки ООН.
В. Путін відзначив, що Росія готова вибудовувати з НАТО нормальні партнерські відносини. Зокрема, спільно вести боротьбу з наркотрафіком, з організованою міжнародною злочинністю, з піратством, з тероризмом і екстремізмом.
«На багатьох з цих напрямків у нас в цілому з країнами НАТО і з НАТО як організацією стосунки вибудовуються непогано», - вважає В. Путін.
Водночас В.Путін заявив, що Росія хотіла б щоб НАТО не виходила як мінімум за рамки своєї статутної діяльності, не розширювала сферу своєї діяльності за межі документів, якими кордони цієї діяльності визначені, а також не ставала б глобальною організацією.
На його думку, альянсу потрібно швидше трансформуватися у суто політичну організацію.

«Що стосується розширення інфраструктури, військової інфраструктури в бік наших кордонів, то це, звичайно, завжди викликало і буде викликати у нас обґрунтоване занепокоєння», - сказав він.
При цьому В. Путін нагадав, що коли об'єднувалася Німеччина, колишній Генеральний секретар НАТО тоді сказав: «Росія може бути впевнена принаймні в одному: що НАТО не буде рухатися до її кордонів». «Як ми бачимо, життя виявилася зовсім іншим, і на практиці військова інфраструктура НАТО до наших кордонів наближається», - сказав він і додав, що це створює реальні загрози для російської території. 


Інф.: unian.ua nn

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити