"Українська Національна Рада" пропонує відзначати 22 січня
на державному рівні як День Незалежності і Соборності України
День незалежності України 24 серпня (дату відновлення Незалежності) пропонуємо відзначати як День національного відродження України.
Аргументів для цього більше, ніж достатньо:
1. IV-й Універсал Української Центральної Ради діє! Він є офіційним документом Верховної Ради України, що підтверджує його чинність.

                          Демократичне об’єднання
                      "Українська Національна Рада"

  
                                              ЗАЯВА
з нагоди 98-ї річниці проголошення IV-м Універсалом Центральної Ради

                         Незалежності Української держави
 
         20.01.2016                                                                                       м. Київ

      98 років тому, 22 січня 1918 року, в столиці України Києві, на Софійському майдані був проголошений IV-й Універсал Української Центральної Ради:
"Однині Українська Народня Республіка стає самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу".

Саме з 22 січня 1918 року розпочався відлік новітньої історії державної незалежності України. Через два роки цій найголовнішій події в новітній історії України виповниться 100!

      22 січня 1919 року в Києві, рівно через рік після здобуття Незалежності, в Києві, на тому ж Софійському майдані, було проголошено Акт Соборності (Злуки) українських земель в єдину Українську державу. Божою волею, волею народу було відновлено Українську державу, яка існувала з часів Володимира Великого.

       Після проголошення IV-го Універсалу Центральної Ради Українську Народну Республіку визнали 42 країни світу, в тому числі – більшовицька Росія, в яких були відкриті дипломатичні представництва УНР.
       Внаслідок віроломної російсько-більшовицької окупації Українська держава була поневолена Росією аж до 1991 року.
       Якби влада в Україні пам’ятала про першу окупацію України Росією в 1918-1920 р.р., то, може, й не виникла б потреба майже через 100 років захищати Україну від того ж московського окупанта.

     Необхідно встановити історичну правду і справедливість щодо процесу державотворення України! Утвердження держави повинно ґрунтуватися лише на правдивому, об’єктивному висвітленні української історії. Без цього неможливе утвердження національної єдності та достойного міжнародного іміджу України.

      Згідно з Указом Президента України Петра Порошенка № 871/2014 від 13.11.2014 22 січня відзначається як День Соборності України.

      "Українська Національна Рада" пропонує відзначати 22 січня на державному рівні як День Незалежності і Соборності України.
       День незалежності України 24 серпня (дату відновлення Незалежності) пропонуємо відзначати як День національного відродження України.

        Аргументів для цього більше, ніж достатньо:

1. IV-й Універсал Української Центральної Ради діє! Він є офіційним документом Верховної Ради України, що підтверджує його чинність.

2. Сучасна держава Україна – правонаступниця Української Народної Республіки, що підтверджено офіційною Заявою про правонаступництво від 22 серпня 1992 року. Українська держава успадкувала від УНР Державні символи (Герб, Гімн, Прапор), назву грошової одиниці. Вона має успадкувати і дату проголошення Незалежності.  

3. Проголошення незалежності 22 січня 1918 року стало основою для Злуки українських земель в єдину Соборну державу Актом від 22 січня 1919-го. Соборність українських земель була проголошена в незалежній Україні! Президент Української Народної Республіки Микола Плав’юк наголошував:         
"В історії України золотими літерами записані дати 22 січня 1918 і 1919 років".

4. Існує безліч історичних документів, які підтверджують правові засади створення та діяльності УНР. Зокрема, У Львівському історичному музеї знаходиться оригінал карти незалежної України, виданої відомою картографічною фірмою «Фрайтаг і Берндт» у Відні в жовтні 1918-го року.

5. В цивілізованих державах дата здобуття державної незалежності є головним святом. Європейські країни  (в тому числі, сусідні посткомуністичні держави) відзначають на державному рівні дату проголошення своєї першої в новітній історії незалежності:

Грузія     -   26 травня (Незалежність від Російської імперії (1918 рік).
Польща –  11 листопада (Незалежність від Російської імперії, Королівства Прусії та Австрійської імперії (1918 рік).
Чехія    –     28 жовтня (Незалежність від Австро-Угорщини (1918 рік).
Литва   --    16 лютого (Незалежність від Російської і Німецької імперій (1918).
Латвія  –     18 листопада (Незалежність від Росії (1918 рік).
Естонія -     24 лютого (Незалежність від Російської імперії  (1918 рік).

6. Президент Порошенко на своїй прес-конференції 14 січня 2016 року наголосив на відновленні державної незалежності у 1991-му. Це є підтвердженням того, що майже 25 років тому, 24 серпня Незалежність України де факто була відновлена від часів УНР.

7. Відлік державної Незалежності України від 22 січня 1918 року стане підтвердженням неперервності нашого державотворення, торжеством історичної правди і потужним чинником консолідації української нації.

      Історію не перепишеш. Вона має висвітлюватися правдиво і справедливо. Важливість відліку новітньої незалежності України від  22 січня 1918 року важко переоцінити. Це зніме протиріччя у питаннях історії становлення державності України, підніме на новий рівень Гідність українців та імідж України в світі, а Українська нація завжди буде пильною з огляду на історичні паралелі між російською окупацією України 1918-1920 років та окупацією територій Української держави внаслідок  війни Росії проти України у 2014-2016 роках.

     Слава Україні!
         
    Голова "Української Національної Ради"                   Юрій Пальчуковський

     Інф.: unr.org.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити