"Книга, яка насичує великим духом українства", - у Києві відбулась презентація нового твору Сергія Мартинюка

Відродили Україну, відродимо й Українця!
Напередодні Нового року, 22 грудня, у Києві, в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбулась презентація книги громадського і політичного діяча, журналіста, краєзнавця, письменника, члена Національної спілки письменників України Сергія Мартинюка (Світогор Лелеко) "Пишаюсь, що я - Українець…".
Ця презентація стала непересічною подією, на якій виокремилися важливі проблеми, над розв’язанням яких варто зосередитися українському суспільству.


Це не перша й не остання книга автора. Його перу належать «Маю честь бути Українцем», «Я Українець і маю розум Переможця», «З Україною в серці», «Того, хто йде, важко спинити», «Народжені перемагати, або краще померти стоячи, ніж жити на колінах», «Родина це тут, у серці» та інші. В усіх своїх книгах Сергій Мартинюк робить гучний і потужний наголос на тому, що українцям треба відроджуватися, дихати на повні груди повітрям своєї держави, витискати із себе тисячолітнє прищеплення меншовартості, ставати гідними й повноцінними творцями подальшого поступу України в числі демократичних держав світу. Сусідня агресія мине. Україна вистоїть. А нам своє робить!

У своїх виступах високо оцінювали творчість Сергія Мартинюка представники Київської спілки письменників України, друзі, колеги по перу. Заслужена журналістка України Тетяна Дейнегіна, яка була змушена залишити Луганщину, у своєму виступі відзначила «потребу підвищення свідомості кожного українця: де б він не був, має не забувати рідну колиску, плекати материнську мову, виховувати справжніми українцями молоде покоління. Саме цієї гідності нового Українця і навчає книга Сергія Мартинюка. Творчість Мартинюка треба досліджувати в науковому середовищі і академічному стилі, вона не така як інші. Вона дихає переможним стилем написання. Це багато вартує».
Українців у світі, за останніми даними, більше аніж у самій Україні. У більшості держав світу плідно функціонують діаспори, підтримують зв’язок з краєм, де народилися. На жаль, сусідня держава зробила все, аби українці там забули свою Батьківщину. Про те, що на Далекому Сході українцями створювалися окремі міста і райони, видавалися газети і книги українською мовою, діти вчилися в українських вищих навчальних закладах і школах, залишаються тільки згадки, зокрема, про українські поселення: Зелений Клин, Жовтий Клин, Сірий Клин, Кубань. Мільйони українців присвоїла російська імперія. Чи не забагато?
Автор презентованої книги «Пишаюсь, що я – Українець…» додає їй також іншу назву «.. Лелеки рідним гніздам не зраджують».
Ця символічна назва примушує задуматися всім, хто пам’ятає місце свого народження. Переконаний, що прочитання книг Сергія Мартинюка, не тільки в тиждень читання, що проходив нещодавно, а й повсякчас, допоможе робити висновки. Саме це підкреслив у своєму виступі директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею Анатолій Зборовський: "Що мені імпонує у письменницьких доробках Сергія Мартинюка? Він пояснює і закликає - що нам ніхто не допоможе, окрім нас самих. Саме тому ми маємо створити нову націю із попелу старої. Націю з розумом Переможців". І саме це проходить головною ідеєю в новій книзі "Пишаюсь, що я Українець або Лелеки рідним гніздам не зраджують". Як написав про автора заслужений журналіст України Василь Василашко (і я з цим погоджуюсь): "Це символ нескорених генів". Читаймо Сергія Мартинюка. Його книги надихають бути справжніми Українцями".

Емоційним доповненням до роздумів після презентації став виступ академічного ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України: художній керівник та головний диригент - Заслужений діяч мистецтв України Дмитро Антонюк, керівник ансамблю - полковник Сергій Макаренко, та його солістів, у виконанні яких прозвучали високохудожні і життєстверджуючі твори. Зокрема, лауреат міжнародних конкурсів Юлія Олійник виконала чудову пісні «Виростеш ти, сину». Заслужений артист України Сергій Юрченко виконав авторську пісню «Я повернусь». Заслужений артист України Олексій Шпортько виконав пісню «Ніхто, крім нас».
Щира вдячність Голові спілки офіцерів України Олександру Саську і автору книг Сергію Мартинюку за організацію такого потрібного заходу.
Петро Швець, член Національної спілки журналістів України
Коментарі